Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
17°C
12°C
JUTRI
21°C
13°C
2873

Načrt za širitev športnega parka Horjul

Treba je oživiti športni park, saj se je v zadnjih letih pokazalo, da je samo dvoranski hokej premalo, da bi to postal center za različne športne aktivnosti in druženje, kar je dolgoročni cilj. Ker je bilo na prejšnji lokaciji premalo prostora za širitev, so v prejšnjem OPN naredili idejni načrt, kako vse skupaj oživiti in pridobili soglasje pristojnega ministrstva za širitev na kmetijskih zemljiščih v obsegu 10.000 kvadratnih metrov površine.

V ta načrt širitve so vključili postajališče za avtodome, kot je to navada pri mestih, ki želijo tudi takšne goste pripeljati v svoj kraj. Potem je tu prostor za piknike in igrišče za odbojko na mivki, ki je načrtovano poleg otroškega igrišča in prostora za balinanje. Novost je tudi posebna kolesarska steza pump track, kar je sicer trend po mestih tako v Evropi kot tudi Sloveniji, na kateri se lahko s kolesi zabava staro in mlado, vse to pa bodo lahko v miru opazovali gostje s terase gostinskega lokala. Ne smemo mimo nogometnega igrišča, ki bo ena od prvih investicij, saj je horjulska občina ena redkih ali morda celo edina v Sloveniji, ki nima velikega nogometnega igrišča. Vemo, da je nogomet največji svetovni šport in želimo omogočiti domačinom tako treninge kot tekmovanja, mladini pa, da se že od malih nog lahko v domačem okolju več ukvarja s športom in manj s telefoni in računalniki. Seveda pa ostajajo aktivnosti, ki so že do sedaj zaznamovale športni park. Torej ostajata pokrita športna dvorana in igrišče za košarko. Pri vsem tem na občini poudarjajo, da bodo za postopno širitev in gradnjo črpali evropska nepovratna sredstva preko LAS Barje z zaledjem.

 

Peter Kavčič, Foto: občinski arhiv

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi