Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Na Vrzdencu so ustanovili športno društvo


ŠPORT

| |
28.06.2016      18:59
A A

Na Vrzdencu so ustanovili športno društvo


Že dlje časa je med vrzdenško družbo mladih tlela želja o ustanovitvi športnega društva. V letošnjem letu smo to željo tudi uresničili in 26. aprila je bilo društvo uradno registrirano. Gre za prostovoljno, samostojno in nepridobitno združenje ljubiteljev športa in rekreacije, katerega želja je pripeljati dogajanje tudi na Vrzdenec.


Deli:

Že več let opažamo, da se vsako leto več Vrzdenčanov ukvarja z raznovrstnimi športi, eni rekreativno, drugi bolj resno, veliko jih dosega odlične rezultate in posegajo tudi po stopničkah. Zdelo se nam je prav, da se te ljudi poveže v neko skupnost, ki diha in živi za eno misel: »REKREACIJA, DRUŽENJE IN POVEZOVANJE.« To je tudi naš moto. V našem društvu imamo 5 sekcij, in sicer: nogometno, kolesarsko, odbojkarsko, tekaško in prosti čas. 

Naš logotip je veverica, ki je hkrati zaščitni znak Vrzdenca. Barve društva in dresov pa se navezujejo na fasado osrednje vaške stavbe, v kateri sta trgovina in lokal Studenec. Ta stavba je nekakšen simbol našega kraja in je bila pred leti skupaj z gasilskim domom zgrajena s samoprispevki. Za gradnjo so poskrbele pridne roke Vrzdenčanov, ravno zato se nam je zdelo prav, da to na nek način vključimo v naše društvo. 

V tem trenutku si želimo najprej pridobiti nove člane, ki se bodo našli v našem društvu. Prvi projekt, ki je že v fazi izvajanja, je nakup športnih dresov, majic z logotipi našega društva, za prepoznavnost. Ker trenutno nimamo dovolj zagonskih sredstev, moramo poiskati sponzorje in donatorje, ki bi nam pri tem pomagali.

 

Ustanovni člani ŠD Vrzdenec so:

Gregor Trček – predsednik društva,

Primož Jereb – podpredsednik društva in predsednik sekcije Tek,

Aljaž Vrhovec – predsednik sekcije Kolesarstvo,

Matic Sečnik – predsednik sekcije Nogomet,

Andreja Mrzlikar – tajnica.

 

Ostali člani s funkcijami:

Nika Filipič – blagajničarka,

Uroš Mrzlikar – predsednik sekcije Odbojka,

Matjaž Filipič – predsednik sekcije Prosti čas,

David Žvab – nadzorni organ,

Uroš Zdešar – nadzorni organ.

 

Načrt društva za leto 2016 po sekcijah:

a)      PROSTI ČAS:

-          družinski izlet na razgledni stolp na Zaplano,

-          izlet po Rupnikovi liniji,

-          piknik z družabnimi igrami,

-          ureditev oziroma prenova igral ob gasilskem domu,

b)      KOLESARSTVO:

-          udeležba na bližnjih dirkah v okolici,

-          2 do 3 ture v »neznano« (krajše in malo daljše),

c)       ODBOJKA:

-          Dan horjulske odbojke, ki je do sedaj potekal pod okriljem drugega društva, bo leta 2017 organiziralo ŠD Vrzdenec; poteka vsako leto januarja,

-          rekreacija za člane preko zime (vsak četrtek v OŠ Horjul),

d)      TEK:

-          Tek kros Vrzdenec, 25. junija v povezavi z veselico PGD Vrzdenec,

-          2- do 3-krat tedensko skupinski teki po okolici Vrzdenca,

-          udeležba na tekih v okolici,

e)      NOGOMET:

-          liga Šentjošt, že poteka,

-          udeležba na dogodku Svetovno prvenstvo v Horjulu.

 

Vsi, ki bi se nam radi pridružili, se oglasite naši blagajničarki Niki Filipič (041 846 157), pri kateri lahko plačate letno članarino, hkrati pa podpišete pristopno izjavo in poveste, v kateri sekciji bi bili radi aktivni.

 

Za vse nadaljnje informacije smo vam na voljo preko elektronske pošte sd.vrzdenec@gmail.com. V načrtu imamo sicer tudi odpreti Facebook račun, ampak še iščemo nekoga, ki bi imel željo in veselje urejati stran.

 

Podatki društva:

ŠPORTNO DRUŠTVO VRZDENEC

Vrzdenec 100, 1354 Horjul

Davčna št.: 15432530; Matična št.: 4088247000

TRR: SI56 19146 50123 74927, Deželna banka Slovenije (BIC: SZKBSI2X)

 

Upamo, da se našemu društvu pridruži čim več tistih, ki bi bili radi del športno-rekreativne zgodbe in si želijo novih podvigov.

 

Lepo vas pozdravljamo,

Športno društvo VRZDENEC

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.