Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Številčna udeležba in spodbudni odzivi ......


ŠPORT

| |
22.09.2015      23:54
A A

Številčna udeležba in spodbudni odzivi udeležencev


Podolnica, 13. september – Ekipa podolniških športnih navdušencev z imenom Šurk Team je drugo leto zapored organizirala Šurkov tek na Ključ, ki se ga je letos udeležilo 69 tekačic in tekačev. Dogodek se je pričel s tekmovanjem za otroke, ki so se spopadli s krožno potjo skozi vas, za njimi pa so se po gozdni poti na Ključ podale še tekačice in tekači, med njimi kar 16 iz Podolnice.


Deli:

Sveže jutro je obetalo čudovit dan, ravno pravšen za športni podvig. Mnogi so ga izkoristili za udeležbo na 2. Šurkovem teku na Ključ. Celo Primorci in Gorenjci so priromali v Podolnico ter se spopadli z dokaj zahtevno trikilometrsko progo in 300 metri višinske razlike. Za startno črto so se ob 10.30 najprej zbrali otroci, ki so s krožno progo, dolgo 850 metrov, opravili v dobrih treh minutah. Izmed trinajstih mladih tekačev in tekačic je ciljno črto prvi prečkal Alex Istenič s časom 3.24, nekaj sekund za njim je pritekla Marjeta Žvokelj, kot tretji pa je cilj dosegel Žan Frank. Otroci so bili posebej veseli nagrad, saj so si za zmagovalne stopničke pritekli pice v Gostilni Pr' Kozinc.

Izredno zanimiv je bil start odraslih tekačev in tekačic, saj se je med šestinpetdesetimi našlo kar nekaj lokalno in tudi širše dobro poznanih imen v svetu športa. Med udeleženci so tako na startni pisk čakali Jože Marolt, eden izmed najboljših rekreativnih tekačev na 10 kilometrov, Marjan Mesec, odličen kolesar, in triatlonca Primož Jereb in Nejc Vrhovec. A z izjemno zahtevno konkurenco je letos najbolje opravil Gašper Bregar. Letošnji zmagovalec Šurkovega teka, ki je s časom 14.43 za več kot 3 minute izboljšal lanskoletni rekord domačina Blaža Lešnjaka, je postavil zahteven izziv tekmovalcem naslednje leto. Sicer pa je Gašper Bregar tudi sicer eden izmed najboljših in najbolj perspektivnih gorskih tekačev zadnjih let v Sloveniji in se ponaša s številnimi medaljami ter je med nosilci vodilnih časov. Kot drugi je z gorsko progo opravil Jože Marolt, tretji pa je na vrh Ključa pritekel njegov brat Andrej Marolt. Najhitrejša tekmovalka je bila Anja Puc s časom 20.12, sledili sta ji Klara Z. Korošec in domačinka Lea Smrtnik. Spodbudno je, da je prav vsak od prijavljenih uspešno dospel do cilja in tako dosegel svoj osebni uspeh. Posebej pa je potrebno pohvaliti vaščane Podolnice, ki so se v zares velikem številu udeležili teka, kar 16 jih je namreč bilo na startni listi.

Po vrnitvi udeležencev teka s hriba v dolino, so se zbrali pred gostilno Pr' Kozinc, kjer je potekala podelitev medalj in nagrad najboljšim. Prav vsak od tekačev je bil deležen majice ter okusne zaslužene malice. Med neuradnim delom se je na prizorišču pojavil Filip Fliser, slovenski as v smučarskem krosu. Pozdravil je zbrane in izrazil veselje nad tem, da se Slovenija zadnja leta športno prebuja in razvija. Podolnica je tako lep vzgled športno prebujene vasi, tako po organizacijski plati kot po številčnosti športnih navdušencev. Tudi zato lahko organizatorji z gotovostjo prikimajo in že povabijo na 3. Šurkov tek naslednje leto.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 

Šurk Team se zahvaljuje sponzorjem, ki so omogočili športni dogodek, in sicer glavnim: gostilna Pr' Kozinc, mizarstvo Škof, slikopleskarstvo Domplesk – Klemen Žvokelj s. p., lesarstvo Simon Rejc s. p., in ostalim: Matjaž Nagode s. p., Transport Ja-Ne d. o. o., Kovinos d. o. o., Lavanda Marjan Žvokelj s. p., telekomunikacijske storitve Elvectum Jaka Verbič s. p., Inštalacije Vrhovc Aleš Vrhovc s. p., mizarska in montažna dela Žvokelj Janez s. p., prevozništvo Alan A & A David Apollonio s. p., Gostilna Škof Andrej Saje s. p., mizarska montaža Vrhovec Marjan Vrhovec s. p., Bo-dom gradbeništvo Gabrijel Borštnik d. o. o., B, H & Com.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.