Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, le ponekod občasno zmerno oblačno. Pihal bo šibak severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 28, na Primorskem okoli 30°C.
16°C | 27°C
četrtek, 14.08.2018
19°C | 24°C
petek, 16.08.2018
15°C | 29°C
sobota, 17.08.2018
15°C | 31°C
nedelja, 18.08.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sreda, 15.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Košarkaški praznik v Horjulski dolini


ŠPORT

| |
07.12.2017      9:48
A A

Košarkaški praznik v Horjulski dolini


Tradicionalno smo že 18. leto zapored izpeljali 12 odličnih ur košarke, druženja in zabave! V soboto, 18. novembra, se je med seboj pomerilo 76 občanov in občank Horjula – 36 Zelencev (moški, rojeni 1986 ali pozneje), 28 Mačkov (moški, rojeni 1985 ali prej), 6 Zelenk (ženske, rojene 1993 ali pozneje) in 6 Muc (ženske, rojene 1992 ali prej).


Deli:

Letošnja tekma med Mački in Zelenci je bila zagotovo ena najbolj izenačenih v zadnjih letih. Na koncu so po dveh letih prevlade Mačkov ponovno slavili Zelenci. Zmagali so s 15 koši razlike, končni rezultat v zmagah je bil 425 :  410 za Zelence. Rezultat v zmagah skozi vsa leta je zdaj 11 : 7 za Mačke. Ženski pokal so v prav tako zelo izenačeni tekmi po lanskoletnem porazu osvojile Muce z 12 : 10. Rezultat v zmagah skozi vsa leta je zdaj 4 : 2 za Muce.

V večernem – bolj zabavnem delu prireditve so navijači napolnili tribune in podprli svoje favorite. Najprej smo v tekmovanje v spretnostnem poligonu vključili osnovnošolce. Že med poukom športne vzgoje smo za 7., 8. in 9. razred pripravili spretnostni preizkus. Najhitrejši 3 fantje in punce so se uvrstili v finale, ki smo ga izpeljali kot prvo točko na prireditvi. Sledilo je tekmovanje v metanju trojk in najbolj atraktivna točka večera – akrobatski nastop dua Flipping Art. Zatem smo uživali v vedno zanimivi polurni ženski tekmi. Za zaključek so poskrbeli najboljši Mački in Zelenci v All Star tekmi. Večerno dogajanje je tako kot vsako leto popestril moderator Tomo Gabrovšek in zabaval gledalce. Letos smo dobili tudi prav poseben obisk KZS z uradnim pokalom naših zmagovalcev Eurobasketa 2017. Gledalci in navijači so se tako imeli v večernih urah priložnost slikati s pokalom in si v živo ogledati zgodovinsko trofejo naših košarkarjev.

 

Zmagovalna moška ekipa: Zelenci

Zmagovalna ženska ekipa: Muce

Najboljši igralec Mačkov: Rok Janež

Najboljši igralec Zelencev: Matic Leben

Najboljša igralka Muc: Sara Sečnik

Najboljša igralka Zelenk: Lara Gabrovšek

Zmagovalec v metanju trojk: Andrej Marolt

Zmagovalec v spretnostnem poligonu OŠ: Tadej Buh

Zmagovalka v spretnostnem poligonu OŠ: Iza Končan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!