Logo MojaObčina.si
DANES
29°C
14°C
JUTRI
30°C
15°C
Oceni objavo

Jože Marolt odtekel Bostonski maraton

Jože Marolt, maratonec iz Horjula, se je 4. aprila udeležil maratona v Bostonu, ki mu je bil omogočen z dosego tekaške norme na prejšnjih tekmovanjih. V svoji starostni skupini je dosegel 127. mesto s časom 3 ure, 16 minut in 37 sekund. Kot je povedal, je štartal zelo zadaj, zato je imel težave pri prehitevanju nasprotnikov. »Proga je kar razgibana, opraviti smo morali 300 metrov višinske razlike. Saj, kjer si tekel navzdol, je bilo prehitevanje nasprotnikov enostavno, kar pa ni mogoče trditi za prehitevanje v klanec navzgor.« Pravi, da je svoje dodala tudi hrana, ki je drugačna, kot jo je vajen doma. »Vse je sladko. Tudi tiste jedi, za katere si vajen, da so bolj slankaste. Na srečo sem s seboj prinesel vsaj svojo kavo, kruh in domačo salamo.« Sicer pa je zelo pohvalil organizacijo maratona, pa tudi lokalno skupnost, ki diha s tem športnim praznikom. »Zaradi terorističnega napada pred leti je izjemno poskrbljeno za varnost.«
Po bostonskem maratonu Jožeta čakajo še nekateri polmaratoni po Sloveniji, vključno z maratonom v Radencih in Ormožu, njegove misli pa so že usmerjene k jesenskemu maratonu v New Yorku. Naslednjo pomlad načrtuje tudi udeležbo na maratonu v Tokiu, s čimer bo zaključil tekaški podvig, saj bo odtekel vseh šest največjih maratonov na svetu: berlinski, čikaški, londonski, bostonski, newyorški in tokijski. (gt, foto: arhiv JM)

 

Oglejte si tudi