Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
-1°C
-2°C
JUTRI
1°C
-3°C
Deli
2485

Tvirlerice uspešne na svetovnem pokalu

Tvirling je zelo mlada zvrst, ki zahteva dobro psihično in fizično pripravljenost, mnogi pa trdijo, da je zaradi zahtev po natančnosti in usklajenosti gibov nastopajočih prisotne tudi precej znanosti. Seveda pri tem ne smemo pozabiti na umetniški del, ki ob ustrezni izvedbi prinaša točke. Horjulske tvirlerice so z dobrim nastopom navdušile.

Članice skupine MTS Horjul so pod vodstvom Valentine Buh v kategoriji Artistic group zastopale Slovenijo na svetovnem pokalu, ki je potekalo sredi avgusta v športni dvorani Žatika v Poreču na Hrvaškem. Že samo udeležba skupine na tako zahtevnem tekmovanju je velik uspeh in le dokaz o dobrem delu z mladimi v Horjulu, poleg tega pa dekleta žanjejo uspehe tudi na državni ravni. V močni konkurenci, kjer so sodelovale tri ekipe Japonske, po dve Francije, Italije in Kanade ter po ena ekipa ZDA,  Anglije, Irske, Škotske, Švice in Hrvaške, so prikazale odličen nastop. Dekleta so brez odbitka in z veliko energije odplesala in navdušila občinstvo ter navijače v dvorani in preko spletnega prenosa. Na koncu so zasedla štirinajsto mesto, kar je za ekipo iz Slovenije v tej novi kategoriji zelo dober rezultat. Tekmovanja sta se v kategoriji Artistic par udeležili tudi Pia Kavčič in Laura Burjak Novak.

 

Peter Kavčič, fotografija: arhiv Našega časopisa

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij