Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Drugod bo delno jasno z zmerno oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 12°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tvirlerice uspešne na svetovnem pokalu


ŠPORT

| |
15.09.2017      11:29
A A

Tvirlerice uspešne na svetovnem pokalu


Tvirling je zelo mlada zvrst, ki zahteva dobro psihično in fizično pripravljenost, mnogi pa trdijo, da je zaradi zahtev po natančnosti in usklajenosti gibov nastopajočih prisotne tudi precej znanosti. Seveda pri tem ne smemo pozabiti na umetniški del, ki ob ustrezni izvedbi prinaša točke. Horjulske tvirlerice so z dobrim nastopom navdušile.


Deli:

Članice skupine MTS Horjul so pod vodstvom Valentine Buh v kategoriji Artistic group zastopale Slovenijo na svetovnem pokalu, ki je potekalo sredi avgusta v športni dvorani Žatika v Poreču na Hrvaškem. Že samo udeležba skupine na tako zahtevnem tekmovanju je velik uspeh in le dokaz o dobrem delu z mladimi v Horjulu, poleg tega pa dekleta žanjejo uspehe tudi na državni ravni. V močni konkurenci, kjer so sodelovale tri ekipe Japonske, po dve Francije, Italije in Kanade ter po ena ekipa ZDA,  Anglije, Irske, Škotske, Švice in Hrvaške, so prikazale odličen nastop. Dekleta so brez odbitka in z veliko energije odplesala in navdušila občinstvo ter navijače v dvorani in preko spletnega prenosa. Na koncu so zasedla štirinajsto mesto, kar je za ekipo iz Slovenije v tej novi kategoriji zelo dober rezultat. Tekmovanja sta se v kategoriji Artistic par udeležili tudi Pia Kavčič in Laura Burjak Novak.

 

Peter Kavčič, fotografija: arhiv Našega časopisa
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!