Logo MojaObčina.si
DANES
8°C
3°C
JUTRI
13°C
10°C
Oceni objavo

Hokejisti so uspešno začeli sezono, ki pa ne bo lahka

Po 14. sezonah, ko so vselej igrali v finalu, imajo letos najboljši horjulski hokejisti pred seboj precejšen izziv, če želijo nadaljevati s tradicijo in igrati finalne obračune v 1. Fischer ligi in Pokalu Slovenije. Zaradi odličnega dela z mladimi hokejisti so tisti najboljši nosilci igre zanimivi za tujino, kjer jim omogočajo ne samo boljše športne, ampak tudi finančne pogoje.
Trener HK Dinamiti Horjul Anže Lončar: ''Ekipo smo močno pomladili, poleg tega nekaj standardnih članov igra v prvi francoski ligi in na njih ne moremo računati. V najboljšem primeru se nam bodo fantje pridružili pred zaključnimi boji, kar pa bo letos zelo težko, saj se domače prvenstvo zaključi precej prej, kot prvenstvo v Franciji. Tako smo sezono začeli proti vselej neugodnim Dolenjskim Toplicam, vendar smo že od prve minute dali vedeti nasprotniku, po kaj smo prišli. Tekmo smo suvereno dobili z rezultatom 6:1. Že v naslednji tekmi proti Gorenjski ekipi, Luftarji, nam je sreča nekoliko obrnila hrbet. Ob odličnem začetku in dominaciji na igrišču smo zapravili preveč priložnosti. Domači nismo zadeli, kazen pa je sledila na drugi strani. Na koncu smo priznali premoč z rezultatom 1:4. Tu se je pokazalo, da bomo morali letos še trdo delati, če želimo ubraniti naslov državnega in pokalnega prvaka Slovenije.''

V nadaljevanju so horjulski inline hokejisti palice prekrižali z vedno neugodnimi konkurenti iz Cerknice in Ljubljane. Anže Lončar je s temi besedami slikovito opisal kako dramatični sta bili tretja in četrta tekma: ''Sledila je tekma proti ekipi HK Ščuke iz Cerknice, ki smo jo dobili z rezultatom 13:1. Zadnja odigrana tekma je bila proti Ljubljanski ekipi HK Žirafe.Po hitrem vodstvu v peti minuti tekme so nasprotniki že po minuti in pol prišli do izenačenja. Rezultat se ni spremenil do 44. minute, ko so ponovno zadeli Ljubljančani. Na presenečenje številnih gledalcev smo se Dinamiti znašli pred težko končnico, saj plošček nikakor ni šel v mrežo nasprotnika. Na srečo je Bor Miklič 3 sekunde pred koncem zadel in smo izsilili podaljšek. V podaljšku si nismo smeli privoščiti prejetega gola. Fantje so vedeli, da je tekmo treba dobiti, in tako je Miklič po treh minutah odločil zmagovalca.''

Trener Tim Fink je tako strnil komentar na odigrane in prihajajoče tekme: ''Poleg naše prve ekipe v državnem prvenstvu tekmuje tudi naša druga ekipa, ekipa TNT Dinamiti. Ekipo sestavljajo starejši precej izkušeni igralci s pridihom nekaj mlade zagnanosti in moči. Do sedaj so bili naši TNT-jevci uspešni enkrat proti ekipi HK Ščuke, kjer so zadeli kar 11-krat in prejeli samo 2 zadetka. Sledila sta veliko težja obračuna proti ekipama HK Flying Bulls in HK Luftarjem, kjer so morali Horjulci preznati premoč. Ne smemo pa pozabiti tudi na naše najmlajše, ki se tokrat med seboj merijo v državnem prvenstvu do 9, 12 in 15 let. Prvi tekmovalni dan je potekal v hrvaškem mestu Karlovac, kjer so se pomerile vse naše kategorije in vse nanizale super rezultate. Sedaj do novega leta sledijo še trije tekmovalni dnevi in sicer, 18. 11. v Horjulu, 2. 12. v Lukovici in 17. 12 ponovno v Horjulu. Vsi vljudno vabljeni, da podprete naše mlade in članske hokejiste na tekmah državnega prvenstva'' še dodaja Fink.


Možnost oglaševanja v Športnem parku Horjul ijn športni dvorani

Na spletni strani občine www.horjul.si si lahko preberete tudi pogoje za oglaševanje na prostih oglasnih površinah znotraj dvoran, tako v športnem parku, kakor tudi pri osnovni šoli Horjul. To je odlična priložnost za promocijo lokalnih piodjetij in obrntikov, predvsem pa na ta način tudi aktivno podpirate razvoj športa v lokalni skupnosti. Cene niso visoke, oglasne površine pa dobro vidne in velike. Za več informacije se lahko obrnete tudi na info@horjul.si ali pokličete na telefon: 040 350 273

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Oglejte si tudi