Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
28°C
19°C
JUTRI
30°C
18°C
2060

Hokejisti še vedno brez treningov v dvorani

V športnem parku Horjul, dvorana, ki je namenjena treningom in tekmovanjem inline hokejistov, sameva že od marca, ko je stopil v veljavo odlok o prepovedi aktivnosti v zaprtih prostorih in se je življenje tudi za športnike povsem ustavilo. Kot kaže, bo tako še vsaj cel julij.

V času, ko se strogi ukrepi rahljajo in ko lahko živimo vsaj približno v nekem bolj ustaljenem ritmu, je seveda na mestu vprašanje, kdaj se lahko nadejamo ponovnega odprtja športne dvorane in tekmovanj. Kot kaže, bo treba na zagon inline hokeja v dvorani počakati še vsaj en mesec. Na občini žal nimajo boljše rešitve. So pa seznanjeni s pogoji uporabe športnih dvoran, še posebej dvorane v Športnem parku Horjul. Razumejo veliko željo hokejistov po ponovnem odprtju dvorane, saj ne morejo trenirati, a so kljub temu morali slediti smernicam pristojnih služb, ki izključuje vsakršno tveganje. Če dvorane odprejo, to pomeni, da je treba dvorano po vsakem treningu razkužiti in prezračiti. Povsem enako velja za garderobe. Da bi vzpostavili tak higienski red, bi občina morala zaposliti nekoga, ki bi bil vsako popoldne prisoten v športnem parku in po vsakem treningu ustrezno razkužil in pripravil prostor za naslednjo ekipo, kar pa v tem času ni izvedljivo. 

 

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi