Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ekstremovci z Lipkom zabili prvi koš na ......


ŠPORT

| |
17.09.2013      10:54
A A

Ekstremovci z Lipkom zabili prvi koš na Triglavu


Lipko, uradna maskota letošnjega evropskega prvenstva v košarki, se je ob začetku prvenstva odločil, da bo košarkarsko vročico zakuhal tudi na Triglavu. Ker je koš, narejen posebej za to priložnost, kljub temu tehtal skoraj 100 kg, je za pomoč prosil nekaj fantov iz Ekstrema, da so mu pomagali izpeljati to noro zamisel.


Deli:

Skupina šestih fantov se je odpravila na pot v petek, 30. avgusta. Vsak od njih si je na hrbet poveznil kar 20-kilogramski tovor in se z obteženim korakom podal proti cilju. Odprava se je že do večera povzpela na Kredarico, kjer je tudi prenočila, potem pa je naslednji dan ob šestih zjutraj zavzela vrh Triglava. Tam so ekstremovci postavili košarkarski koš in najbolj nora zamisel se je uresničila – Lipko je že v prvem poskusu zadel koš, ki je bil obenem tudi prvi doseženi koš na Triglavu doslej. Video in fotografije z odprave si je mogoče ogledati na različnih spletnih straneh, npr. na www.kzs.si in www.ekstrem.eu.

Koš na Triglavu pa ni bil ne prvi ne zadnji spektakularni dogodek letošnjega košarkarskega prvenstva v organizaciji Ekstrema – pred tem so pripravili že košarkarske tekme ob žrebanju skupin v Postojnski jami in na splavu v Koprskem zalivu, 300 metrov od obale. Ekstrem je tako odločno pripomogel k temu, da se bo Eurobasket 2013 vsem dobro vtisnil v spomin – ne le po odličnih rezultatih slovenske reprezentance, temveč tudi po izvirnih spremljajočih dogodkih.

VM
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.