Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 23.06.2018

delno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, v notranjosti bo nastalo nekaj spremenljive kopaste oblačnosti. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 22, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 22°C
nedelja, 24.06.2018
12°C | 23°C
ponedeljek, 25.06.2018
13°C | 20°C
torek, 26.06.2018
11°C | 24°C
sreda, 27.06.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 23.6.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Dan košarke v Horjulu


ŠPORT

| |
15.01.2017      4:16
A A

Dan košarke v Horjulu


Horjul, 19. november - V športni dvorani pri Osnovni šoli Horjul se je v organizaciji športnega društva Extrem uspešno odvil 17. Samčev memorial oziroma 12 ur košarke. Letos so po celodnevnih tekmah pred Zelenci ponovno slavili Mački, pri ženskah pa so več košev zadele Zelenke in tako premagale Muce.


Deli:

Dan košarke, ki ga Horjulci že 17 let pripravljajo v čast začetniku športa v horjulski dolini Rudiju Samcu, je tudi letos dokazal, da je športni duh tu še kako prisoten. Na parketu je svoje košarkarske sposobnosti pokazalo 57 občank in občanov, ekipa usposobljenih domačih organizatorjev pa je poskrbela za nemoten potek tekem in drugih dejavnosti. Nikakor pa ne gre pozabiti navijačev na tribunah, ki so ves dan navijali za svoje favorite ter se ob koncu veselili skupaj z zmagovalci.
Tekme, ki so si sledile ena za drugo, so bile izredno zanimive, polne preigravanj, podaj, skokov, odličnih obramb, zabijanj in trojk, ki so s tribun izzvale posebne vzklike in aplavze. Predani tekmovalci so pogosto na parketu pustili svoje srce, na srečo pa nič drugega, saj poškodb letos niso zabeležili. Pokal so tako kot lansko leto s kar 108 točkami razlike zasluženo osvojili Mački, ki so vodili skoraj vseh 13 tekem. Končni rezultat je bil 393 : 501. Rezultat v zmagah za vsa leta pa zdaj kaže 11 : 6 za bolj izurjene. Ženski pokal so po lanskoletnem porazu tokrat osvojile Zelenke in to z rezultatom 12 : 9. Rezultat v zmagah za vsa leta je pri nežnejšem spolu 3 : 2 za Muce.

Zabavnejši del dneva so bile večerne ure, ko so tribune napolnili gledalci in stiskali pesti za svoje. Takrat je dobil v roke mikrofon moderator Tomo Gabrovšek, ki je komentiral potek tekem in dogajanje ob parketu ter tako poskrbel za dobro vzdušje v dvorani. Na parketu so se tekmovalci najprej pomerili v metu trojk, kar je poželo veliko zanimanja. Sprva so metali najhitrejši in najnatančnejši osnovnošolci, ki so se že med poukom športne vzgoje pripravljali na spretnostni preizkus. Najuspešnejša tekmovalca, med fanti Tadej Sečnik in med dekleti Iza Končan, sta iz rok župana Janka Prebila ob koncu prejela nagradi. Sledilo je tekmovanje v metanju trojk za odrasle. Celotno konkurenco je premagal Miha Janša in si prislužil priznanje ter nagrado. Po najbolj atraktivnih, zgoraj omenjenih tekmah žensk in All Star tekmi najboljših moških igralcev sta sledila le še razglasitev rezultatov ter imenovanje najboljših igralcev dneva. Naslova najboljše igralke je bila pri Mucah deležna Veronika Jelovšek, pri Zelenkah pa Maja Leben, najboljši posameznik med Mački je bil letos Rok Janež in med Zelenci Matic Leben. S skupinsko fotografijo in Čebulčkovim metom, kjer je zmago odnesel Peter Hribernik, pa je bil tudi v 2016 uspešno zaključen dan horjulske košarke.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 

Organizator se zahvaljuje sponzorjem: Občina Horjul, A-Soft, Metrel, d. d., in trgovina Rožle.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!