Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
17°C
11°C
TOR.
16°C
11°C
Deli
2873

Četrti v avstrijskem Linzu

Maratonec Jože Marolt se je po slovesu zime, v času katere je trdo garal za kondicijo in moč, konec marca odpravil v Sežano na Kraški maraton, kjer je odtekel polmaraton. »To tekmo sem vzel kot trening, torej kot neko pripravo na naslednji cilj, ki sem si ga zadal že pozimi, to je nastop na maratonu v avstrijskem Linzu,« je dejal Jože. Na Krasu je bil prvi v svoji starostni skupini in enajsti v generalnem seštevku: »Na maraton v Linzu sem bil zelo dobro pripravljen. S trenerjem Kejžarjem sva obdelala vse potrebne tehnike, tako da rezultat ne bi smel izostati. A na koncu se vse le ni poklopilo, kot sem želel.« Kot je dejal sogovornik, je maraton v Linzu (15. aprila) potekal v relativno toplem vremenu – 25 stopinj Celzija – poleg tega je tekačem nagajal še veter: »Prvih dvajset kilometrov sem odtekel odlično, potem pa so me začeli peči podplati, bil je močan veter v prsi … Nekako se ni poklopilo, čeprav sem zelo dobro pripravljen.« Na koncu je osvojil četrto mesto v skupini in 38. mesto v generalni razvrstitvi 20 tisoč tekačev. Čeprav je zaradi tega nekoliko nejevoljen, mu vsekakor čestitamo, saj gre v taki konkurenci za fantastično uvrstitev. Konec aprila ga čaka polmaraton v Radencih, kmalu za tem načrtuje še tek v Medulinu, tiha želja pa je tudi, da bi se letos udeležil maratona v Atenah. »Bomo videli, kako bo, upam na najboljše. V veliko pomoč so mi tudi sponzorji, ki so se mi pridružili v zadnjem času, to so Kovinos, Fortrade, Berzo in Prosports, ki se jim za vso pomoč, materialno in moralno, iskreno zahvaljujem,« je še dejal Jože.

 

Gašper Tominc, foto: arhiv JM

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi