Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 28.05.2018

pretežno oblačno
Zvečer se bodo zlasti na zahodu in severu še pojavljale nevihte, možni so tudi močnejši nalivi. Ponoči bo delno jasno, zjutraj bo v notranjosti države nastala nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17 °C.
16°C | 28°C
torek, 29.05.2018
16°C | 28°C
sreda, 30.05.2018
16°C | 29°C
četrtek, 31.05.2018
16°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 27.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Četrti v avstrijskem Linzu


ŠPORT

| |
19.04.2018      9:48
A A

Četrti v avstrijskem LinzuDeli:

Maratonec Jože Marolt se je po slovesu zime, v času katere je trdo garal za kondicijo in moč, konec marca odpravil v Sežano na Kraški maraton, kjer je odtekel polmaraton. »To tekmo sem vzel kot trening, torej kot neko pripravo na naslednji cilj, ki sem si ga zadal že pozimi, to je nastop na maratonu v avstrijskem Linzu,« je dejal Jože. Na Krasu je bil prvi v svoji starostni skupini in enajsti v generalnem seštevku: »Na maraton v Linzu sem bil zelo dobro pripravljen. S trenerjem Kejžarjem sva obdelala vse potrebne tehnike, tako da rezultat ne bi smel izostati. A na koncu se vse le ni poklopilo, kot sem želel.« Kot je dejal sogovornik, je maraton v Linzu (15. aprila) potekal v relativno toplem vremenu – 25 stopinj Celzija – poleg tega je tekačem nagajal še veter: »Prvih dvajset kilometrov sem odtekel odlično, potem pa so me začeli peči podplati, bil je močan veter v prsi … Nekako se ni poklopilo, čeprav sem zelo dobro pripravljen.« Na koncu je osvojil četrto mesto v skupini in 38. mesto v generalni razvrstitvi 20 tisoč tekačev. Čeprav je zaradi tega nekoliko nejevoljen, mu vsekakor čestitamo, saj gre v taki konkurenci za fantastično uvrstitev. Konec aprila ga čaka polmaraton v Radencih, kmalu za tem načrtuje še tek v Medulinu, tiha želja pa je tudi, da bi se letos udeležil maratona v Atenah. »Bomo videli, kako bo, upam na najboljše. V veliko pomoč so mi tudi sponzorji, ki so se mi pridružili v zadnjem času, to so Kovinos, Fortrade, Berzo in Prosports, ki se jim za vso pomoč, materialno in moralno, iskreno zahvaljujem,« je še dejal Jože.

 

Gašper Tominc, foto: arhiv JM
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!