Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
13°C
10°C
SRE.
22°C
11°C

Prostovoljstvo v OŠ Horjul

V OŠ Horjul krožek prostovoljstva deluje že peto šolsko leto. Tudi letos je več kot 20 učencev naše šole, ki obiskujejo razrede od petega do osmega, svoj čas, trud in dobro voljo delilo z mlajšimi učenci v podaljšanem bivanju. Od oktobra do junija so učenci prostovoljci mlajšim učencem v podaljšanem bivanju nudili pomoč pri pisanju domačih nalog ali pa so se z njimi preprosto družili ob pogovoru in družabnih igrah. Tisti učenci prostovoljci, ki radi ustvarjajo in organizirajo dogodke, so v podaljšanem bivanju občasno pripravili ustvarjalno delavnico. Vsi so se izkazali kot odgovorne, zanesljive osebe. Samostojno so se dogovarjali z učitelji v podaljšanem bivanju ter redno obiskovali mlajše učence po vnaprej dogovorjenem urniku. Večina jih je prostovoljno delo vztrajno opravljala tri mesece. Nekaj prostovoljcev je ob koncu šolskega leta oddalo tudi dnevnik prostovoljstva in prejelo potrdilo za opravljeno delo ter simbolično nagrado za trud in dobro voljo, ki so jo vložili v prostovoljno delo. Vse učence prostovoljce pa je na zaključnem srečanju čakalo tudi sladko presenečenje. Vsi so s svojo energijo mlajšim učencem popestrili prenekatero popoldne in tako pomagali soustvariti številne čudovite spomine. Vsem učencem prostovoljcem zato hvala in bravo! Najbolj dejavna prostovoljka v šolskem letu 2017/2018 je bila sicer Petra Petkovšek, učenka 5. razreda.  

 

Barbara Buh, mentorica prostovoljcev v OŠ Horjul

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi