Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Prijatelji za vse življenje


SOSED SOSEDU

| |
16.05.2017      6:00
A A

Prijatelji za vse življenje


Pisalo se je leto 1967. To je bilo pred 50 leti, ko smo nekdanji sošolci zaključili osnovno šolo na Dobrovi in se podali na pot izobraževanja ter doseganja življenjskih ciljev. Noben cilj ni dosežen brez napora in tudi z nami je bilo tako. Pa vendarle smo prav vsi dosegli izobrazbo, se zaposlili in poročili. Vsi imamo potomce, kar v družinah danes ni samoumevno, ko so problemi z nataliteto.


Deli:

Težko je verjeti, da je od takrat minilo pol stoletja. Je to možno? Ko sem opazovala obraze sošolk in sošolcev, sem bila presenečena nad njihovim videzom. So še vedno vitalni, optimistični in tudi uspešni. Razred, ki bi mu težko našel konkurenco – razred takratnih sošolcev, današnjih prijateljev. Spodobilo se je, da smo okrogli jubilej proslavili. In smo ga. V svojo sredino smo povabili razredničarko go. Danico Novak, ki pa ji zaradi zdravja ni bilo usojeno, da bi bila med nami, čeprav si je tega želela. Vem, da je bila v mislih z nami. Zato pa smo v sredini gostili nekdanjega ravnatelja, g. Francija Malovrha. Spremljal je naš napredek od tretjega razreda dalje. Tudi učil nas je. Telesno vzgojo in zemljepis. Radi smo ga imeli in on nas. To je lahko na tem srečanju tudi čutil, kajti sprejeli smo ga prisrčno in z bučnim ploskanjem. Tem za pogovor nam ni še nikoli zmanjkalo in tudi tokrat je bilo tako. Dobili smo se Pr' Kozinc v Podolnici in bili deležni odlične postrežbe in kulinarike. Bilo je srečanje s čustvi in veseljem, da smo spet skupaj. Naj bo ta zapis namenjen tudi vsem tistim, ki ste se imeli nekoč radi, bili med seboj povezani, vendar so se vezi pretrgale. Obnovite jih. Zdaj je čas za obujanje prijetnih spominov in druženje. Tako, kot to počnemo mi.

 

Olga Gabrovšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.