Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
6°C | 11°C
petek, 16.11.2018
6°C | 11°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 9°C
nedelja, 18.11.2018
3°C | 8°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 7°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
11°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pri Šinkov'c imajo ponovno velike jaslice...


SOSED SOSEDU

| |
23.12.2016      5:52
A A

Pri Šinkov'c imajo ponovno velike jaslice


Vrzdenec, 22. december – Lojze Bogataj, ki sicer stanuje v Logatcu, je v svoji rodni hiši na Vrzdencu znova postavil velike jaslice, ki kar kličejo k ogledu.


Deli:

Približno teden dni je potreboval, da je sestavil veliko leseno konstrukcijo iz dveh klopi, sedmih palet in drugih lesenih dodatkov, na katere je nato položil deset škatel mahu ter na koncu še figurice, hiške in druge elemente. »Če želiš, da izgledajo lepo, je potrebnega kar veliko dela. Dosti je tudi preskušanja, kateri parobek bo ustrezen, ampak kljub temu mi je to početje všeč,« pravi Lojze, ki je postavil jaslice na približno pol sobe, velike 4 kratx 4 metre. »Ko so postavljene, posebnega vzdrževanja ni, le sem ter tja jih pošpricam z vodno pršilko, da ostane mah in ostalo zelenje bolj sveže.« Lojze je imel že od nekdaj v sebi strast za postavljanje jaslic. Sprva so bile majhne, pač primerne prostoru, ko pa je pred leti mama odšla v dom in je hiša ostala prazna, je prazne prostore izkoristil za svojo ustvarjalno strast. Figurice, lučke in hiške vsako leto dokupuje, tako da postajajo vedno bolj zanimive. Če vas mika, da bi si jih ogledali, se le ustavite pri Šinkov'c (zgornja vrzdenška avtobusna postaja) in Lojze vam jih bo z veseljem pokazal. Rdeč peugeot pred hišo bo znak, da je doma, lahko pa ga tudi pokličete na 031 458 839.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!