Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
6°C
-3°C
JUTRI
7°C
-5°C

Pri Šinkov'c imajo ponovno velike jaslice

Vrzdenec, 22. december – Lojze Bogataj, ki sicer stanuje v Logatcu, je v svoji rodni hiši na Vrzdencu znova postavil velike jaslice, ki kar kličejo k ogledu.

Približno teden dni je potreboval, da je sestavil veliko leseno konstrukcijo iz dveh klopi, sedmih palet in drugih lesenih dodatkov, na katere je nato položil deset škatel mahu ter na koncu še figurice, hiške in druge elemente. »Če želiš, da izgledajo lepo, je potrebnega kar veliko dela. Dosti je tudi preskušanja, kateri parobek bo ustrezen, ampak kljub temu mi je to početje všeč,« pravi Lojze, ki je postavil jaslice na približno pol sobe, velike 4 kratx 4 metre. »Ko so postavljene, posebnega vzdrževanja ni, le sem ter tja jih pošpricam z vodno pršilko, da ostane mah in ostalo zelenje bolj sveže.« Lojze je imel že od nekdaj v sebi strast za postavljanje jaslic. Sprva so bile majhne, pač primerne prostoru, ko pa je pred leti mama odšla v dom in je hiša ostala prazna, je prazne prostore izkoristil za svojo ustvarjalno strast. Figurice, lučke in hiške vsako leto dokupuje, tako da postajajo vedno bolj zanimive. Če vas mika, da bi si jih ogledali, se le ustavite pri Šinkov'c (zgornja vrzdenška avtobusna postaja) in Lojze vam jih bo z veseljem pokazal. Rdeč peugeot pred hišo bo znak, da je doma, lahko pa ga tudi pokličete na 031 458 839.

 

Gašper Tominc, foto: GT

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!