Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
11°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 19°C
torek, 25.09.2018
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pri Šinkov'c imajo ponovno velike jaslice...


SOSED SOSEDU

| |
23.12.2016      5:52
A A

Pri Šinkov'c imajo ponovno velike jaslice


Vrzdenec, 22. december – Lojze Bogataj, ki sicer stanuje v Logatcu, je v svoji rodni hiši na Vrzdencu znova postavil velike jaslice, ki kar kličejo k ogledu.


Deli:

Približno teden dni je potreboval, da je sestavil veliko leseno konstrukcijo iz dveh klopi, sedmih palet in drugih lesenih dodatkov, na katere je nato položil deset škatel mahu ter na koncu še figurice, hiške in druge elemente. »Če želiš, da izgledajo lepo, je potrebnega kar veliko dela. Dosti je tudi preskušanja, kateri parobek bo ustrezen, ampak kljub temu mi je to početje všeč,« pravi Lojze, ki je postavil jaslice na približno pol sobe, velike 4 kratx 4 metre. »Ko so postavljene, posebnega vzdrževanja ni, le sem ter tja jih pošpricam z vodno pršilko, da ostane mah in ostalo zelenje bolj sveže.« Lojze je imel že od nekdaj v sebi strast za postavljanje jaslic. Sprva so bile majhne, pač primerne prostoru, ko pa je pred leti mama odšla v dom in je hiša ostala prazna, je prazne prostore izkoristil za svojo ustvarjalno strast. Figurice, lučke in hiške vsako leto dokupuje, tako da postajajo vedno bolj zanimive. Če vas mika, da bi si jih ogledali, se le ustavite pri Šinkov'c (zgornja vrzdenška avtobusna postaja) in Lojze vam jih bo z veseljem pokazal. Rdeč peugeot pred hišo bo znak, da je doma, lahko pa ga tudi pokličete na 031 458 839.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!