Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

jasno
Danes bo povečini sončno. Predvsem na Štajerskem in v Pomurju bo pihal severozahodni veter, v zahodnih krajih pa jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pregovori: bakreni novci znanja


SOSED SOSEDU

| |
12.03.2018      19:05
A A

Pregovori: bakreni novci znanja


V torek, 20. februarja 2018, so v Centru starejših Horjul člani študijskega krožka Pregovori: bakreni novca z mentorico Alenko Veber iz Zavoda Rihtarjeva domačija pripravili zaključno srečanje, ki so se ga poleg stanovalcev centra, direktorice Slavice Kosec in delovne terapevtke Emanuele Grom udeležili tudi župan in podžupan Občine Horjul Janko Prebil in Ladislav Prebil ter ravnatelj Osnovne šole Horjul Primož Garafol. Posebna gostja zaključnega srečanja je bila Damjana Praprotnik, profesorica citer.


Deli:

Kaj so študijski krožki? Študijski krožki so majhne skupine za neformalno učenje, kjer se zbirajo, učijo in družijo radovedni ter s svojimi rezultati prispevajo k razvoju domačega okolja. Delujejo po vsej Sloveniji in so priložnost za učenje, druženje in delovanje v okolju predvsem za tiste, ki so jim standardne oblike izobraževanja težko dostopne ali iz katerega koli razloga nezanimive. Cilj študijskih krožkov je tudi promocija vseživljenjskega učenja, znanja in delovanja za dejavno vključevanje v sodobno družbo, za razvoj podeželja in za osebni razvoj.

Študijski krožek je za udeležence brezplačen, vodi ga mentor, poteka pa v okviru organizacije, ki sredstva za delovanje krožka ob izpolnjevanju določenih pogojev lahko pridobi od Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Andragoški center vodi in razvija projekt, usposablja vodje in mentorje in jih izpopolnjuje, spremlja delovanje krožkov na terenu in uveljavlja njihove rezultate tudi v tujini.

Študijski krožek Pregovori: bakreni novci znanja je Centru starejših Horjul ponudila mentorica študijskih krožkov Alenka Veber iz Zavoda Rihtarjeva domačija, ki je sredstva za izvedbo pridobila od Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

V študijskem krožku, ki je potekal od 1. decembra 2017 redno vsak petek do zaključnega srečanja 20. februarja 2018, so člani skozi ljudske pregovore pretresali tudi svoje osebne izkušnje, nazore ali stališča. Izbor teme študijskega krožka se je tekom srečevanj izkazal za zelo dobrega, saj članom ni bilo treba prebrati celotno knjigo, preden so prišli do osrednje misli. Mentorica je za vsako srečanje pripravila izbor kratkih pregovorov in citatov, a vendarle zelo bogatih, ki so vse člane izzvali k premisleku.

Za vse stanovalce Centra starejših Horjul so pripravili tudi zaključno srečanje, kjer jim je mentorica podelila knjigo Ljudski pregovori. Medse so povabili tudi profesorico citer Damjano Praprotnik.

Študijski krožki delujejo po vsej Sloveniji že petindvajset let, v Občini Horjul pa je to bil sploh prvi krožek, ki ga je izvedla mentorica z ustrezno izobrazbo, in ki prihaja iz zasebnega zavoda za izobraževanje.
NČ, foto: Izidor Jesenko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!