Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
2°C
-3°C
ČE.
2°C
-1°C
Deli

Pohod po Horjulski dolini

V nedeljo, 22. maja, smo se v Zaklancu podali na pohod po Horjulski dolini, ki ga je organiziral Peter Hribernik v okviru svoje maturitetne projektne naloge. Zbor za pohod je bil ob 14.00 v gasilskem domu v Zaklancu, kjer se je zbrala skupina petnajstih oseb. Peter nas je najprej popeljal do taborske cerkve svetega Urha, od tam naprej pa po gozdni poti na Koreno, najprej do cerkve svetega Mohorja in Fortunata nato pa še do kmetije odprtih vrat Pr' Janš, kjer smo naredili daljšo pavzo in si nabrali novih moči. Po počitku smo se podali naprej do Samotorice in od tam naprej do Vrzdenca, kjer smo si ogledali črno kuhinjo ter obrt izdelovanja diatoničnih harmonik v Mežnarjevi domačiji. Pred domačijo nas je lepo sprejel in po njej popeljal lastnik Janez Železnik. Po ogledu domačije smo se podali do župnijšča v Horjulu, kjer je bila zadnja postojanka. Pohod smo končali tam, kjer smo ga začeli, v gasilskem domu v Zaklancu, kjer smo se še malo družili in že načrtovali pohod za naslednje leto, saj smo bili vsi mnenja, da bi pohod moral postati tradicionalen.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!