Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 18°C
torek, 25.09.2018
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
1°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pohod po Horjulski dolini


SOSED SOSEDU

| |
16.06.2016      8:42
A A

Pohod po Horjulski doliniDeli:

V nedeljo, 22. maja, smo se v Zaklancu podali na pohod po Horjulski dolini, ki ga je organiziral Peter Hribernik v okviru svoje maturitetne projektne naloge. Zbor za pohod je bil ob 14.00 v gasilskem domu v Zaklancu, kjer se je zbrala skupina petnajstih oseb. Peter nas je najprej popeljal do taborske cerkve svetega Urha, od tam naprej pa po gozdni poti na Koreno, najprej do cerkve svetega Mohorja in Fortunata nato pa še do kmetije odprtih vrat Pr' Janš, kjer smo naredili daljšo pavzo in si nabrali novih moči. Po počitku smo se podali naprej do Samotorice in od tam naprej do Vrzdenca, kjer smo si ogledali črno kuhinjo ter obrt izdelovanja diatoničnih harmonik v Mežnarjevi domačiji. Pred domačijo nas je lepo sprejel in po njej popeljal lastnik Janez Železnik. Po ogledu domačije smo se podali do župnijšča v Horjulu, kjer je bila zadnja postojanka. Pohod smo končali tam, kjer smo ga začeli, v gasilskem domu v Zaklancu, kjer smo se še malo družili in že načrtovali pohod za naslednje leto, saj smo bili vsi mnenja, da bi pohod moral postati tradicionalen.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!