Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
10°C
-1°C
JUTRI
7°C
5°C
Deli

Planinski pohod po meji občine

V nedeljo, 18. junija, je bil pod vodstvom predsednika domačega planinskega društva organiziran tradicionalni planinski pohod ob meji Občine Horjul v počastitev njenega praznika.

Letošnji pohod je bil nekoliko drugačen, saj smo se tokrat povzpeli iz Zaklanca mimo Pečenika na Slevco, zaključili pa tako, da smo šli z Lesnega Brda v Horjul. Dan je bil vremensko nadvse obetaven, udeležba pa kljub temu skromna. Pred Občino Horjul, kjer je bilo zborno mesto, se nas je tokrat zbralo zgolj deset. Ura odhoda je bila zgodnja in vremenske razmere so bile vse dopoldne ugodne, saj je pripeka pokazala svojo slabšo plat šele v popoldanskih urah. Res je, da pot ni ravno kratka, saj meri okoli 27 km, toda pri tem je treba upoštevati možnost, da sleherni odstopi takrat, ko to sam želi. Pri tem pohodu ne pomeni toliko premagati celotno pot, kot se ga udeležiti in pokazati, da nam kraj, v katerem živimo, tudi nekaj pomeni. Naj bo ta zapis spodbuda vsem, ki ste se morda želeli udeležiti te tradicije, pa se je iz določenih razlogov niste. Prepričana sem, da bo v prihodnje bolje in se bomo naslednjič spet zbrali v tako velikem številu kot že večkrat doslej.

Olga Gabrovšek

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij