Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Nagrajeni Horjulci na kongresu Nove Slovenije


SOSED SOSEDU

| |
10.12.2015      14:07
A A

Nagrajeni Horjulci na kongresu Nove Slovenije


V Dravogradu je v soboto, 21. novembra, potekal redni kongres z naslovom Konkretno za ljudi, kjer so se zbrali člani in delegati Nove Slovenije – krščanskih demokratov. Poleg močnih sporočil in bogate vsebine so bila podeljena tudi priznanja najzaslužnejšim članom stranke, med dobitniki pa so bili tudi Horjulci – Pavel Logar ter Mojca in Janez Prosen.


Deli:

Predsednica Nove Slovenije Ljudmila Novak se je v izčrpnem govoru dotaknila mnogih perečih vprašanj. Sprva je spregovorila o migrantski krizi, ki trenutno buri duhove med slovenskim prebivalstvom, tu se je zavzela za trdnost slovenske meje, vlado pa pozvala k razmisleku glede njene usode, v kolikor bo Slovenija izpadla iz šengenskega območja. Kar nekaj besed je namenila tematiki prihajajočega referenduma in stopila na stran otrok ter dejala: "V Novi Sloveniji smo prepričani, da otrok ni pravica nikogar, pač pa dar, ki bi moral biti vedno spočet iz ljubezni, zato stojimo za njimi in bomo glasovali proti". Dotaknila se je tudi drugega aktualnega dogajanja in ocenila, da državni proračun za prihodnji dve leti ni razvojno naravnan, so pa v stranki zadovoljni, da so v proračunu predvidena sredstva za izvajanje zakona o prikritih grobiščih in dostojnem pokopu. Kritična je bila tudi do kadrovanja v SDH, prav tako jo je zmotil izbor kandidatov za člana Evropskega sodišča za človekove pravice v Strasbourgu. Na kongresu so spregovorili še drugi vidni predstavniki NSi, ki so predstavili svoje delo in prizadevanja ter večji poudarek namenili predlogoma davčne  in zdravstvene reforme, za katera stranka išče posluh ter politično moč. Tokratni kongres je bil tudi priložnost za nagraditev najbolj zaslužnih članov stranke, med katerimi so bili tudi trije Horjulci. Pavel Logar je kot eden od ustanovnih članov NSi ter pobudnik ustanovitve OO NSi Horjul, ki ga več let tudi vodi, prejel srebrni grb NSi, Mojca in Janez Prosen pa sta kot izredno zvesta in aktivna člana stranke, tako na lokalni kot nacionalni ravni, prejela modro priznanje. Kongres, ki velja za praznik stranke, je namenjen tudi druženju, predvsem pa spodbujanju pri nadaljnjem političnem delovanju članov Nove Slovenije, krščanski demokratov, ki po mnenju mnogih zagotavlja stabilnost na področju vrednot in gospodarstva.

 

OONSi
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.