Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Lojze Bogataj postavil svoje največje jaslice...


SOSED SOSEDU

| |
29.12.2015      12:27
A A

Lojze Bogataj postavil svoje največje jaslice


Vrzdenec, 28. december – V dneh pred drugim svetim večerom smo se ustavili na domačiji Šinkov'c na Vrzdencu, kjer nam je Lojze Bogataj razkazal svoje letošnje jaslice.


Deli:

Raztezajo se na približno štiri krat štiri metre velikem prostoru v stari kmečki hiši, kjer jih je postavljal že kot otrok. »Že od nekdaj sem imel veselje za izdelovanje jaslic, še ko so bile papirnate. To se mi je zdelo tako domače, ustvarjalno …,« pripoveduje Bogataj, ki sicer živi v Logatcu, še vedno pa se počuti Vrzdenčana. »Pri tem me je vedno spodbujala sedaj že pokojna mama, tudi kasneje, ko sem že odrasel, sem jih prišel postavljat k njej na Vrzdenec.« No, tako velikih, kot jih je izdelal letos, jih še ni nikoli. Zajemajo skoraj ves prostor v osrednjem delu stare kmečke hiše, da je prostora dovolj samo za radovedne obiskovalce. »Rad zahajam v naravo, tam velikokrat naletim tudi na kakšen parobek, ki mi potem pride še kako prav pri postavljanju jaslic. Mah sem šel nabrat že dva do tri mesece prej, sicer pa sem za samo postavitev jaslic porabil približno mesec dni,« je pojasnil sogovornik, ki vsako leto nakupi za približno sto evrov dodatnih ovčk, pastirjev, hišic, mlinov, lučk in drugih elementov, ki pritičejo jaslicam. »To je nikoli končana zgodba: lahko bi kar kupoval in kupoval…« Če vas zamika, da bi si jih ogledali, samo poglejte, če je pred hišo parkiran njegov rdeči pežo, kar pomeni, da je nekje v bližini, sicer pa se dogovorite z njim po telefonu (031 458 839) in vam jih bo rade volje pokazal. Kot pravi, so otroci nad njimi zelo navdušeni.

 

Gašper Tominc (foto: GT)

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.