Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 13h
Danes popoldne in zvečer bodo nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Lojze Bogataj postavil svoje največje jaslice...


SOSED SOSEDU

| |
29.12.2015      12:27
A A

Lojze Bogataj postavil svoje največje jaslice


Vrzdenec, 28. december – V dneh pred drugim svetim večerom smo se ustavili na domačiji Šinkov'c na Vrzdencu, kjer nam je Lojze Bogataj razkazal svoje letošnje jaslice.


Deli:

Raztezajo se na približno štiri krat štiri metre velikem prostoru v stari kmečki hiši, kjer jih je postavljal že kot otrok. »Že od nekdaj sem imel veselje za izdelovanje jaslic, še ko so bile papirnate. To se mi je zdelo tako domače, ustvarjalno …,« pripoveduje Bogataj, ki sicer živi v Logatcu, še vedno pa se počuti Vrzdenčana. »Pri tem me je vedno spodbujala sedaj že pokojna mama, tudi kasneje, ko sem že odrasel, sem jih prišel postavljat k njej na Vrzdenec.« No, tako velikih, kot jih je izdelal letos, jih še ni nikoli. Zajemajo skoraj ves prostor v osrednjem delu stare kmečke hiše, da je prostora dovolj samo za radovedne obiskovalce. »Rad zahajam v naravo, tam velikokrat naletim tudi na kakšen parobek, ki mi potem pride še kako prav pri postavljanju jaslic. Mah sem šel nabrat že dva do tri mesece prej, sicer pa sem za samo postavitev jaslic porabil približno mesec dni,« je pojasnil sogovornik, ki vsako leto nakupi za približno sto evrov dodatnih ovčk, pastirjev, hišic, mlinov, lučk in drugih elementov, ki pritičejo jaslicam. »To je nikoli končana zgodba: lahko bi kar kupoval in kupoval…« Če vas zamika, da bi si jih ogledali, samo poglejte, če je pred hišo parkiran njegov rdeči pežo, kar pomeni, da je nekje v bližini, sicer pa se dogovorite z njim po telefonu (031 458 839) in vam jih bo rade volje pokazal. Kot pravi, so otroci nad njimi zelo navdušeni.

 

Gašper Tominc (foto: GT)

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.