Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
3°C
-1°C
PON.
3°C
-1°C

Kuharski tečaj

V ponedeljek, 15. oktobra, zvečer smo se pod organizacijskim okriljem Društva kmečkih in podeželskih žena Dobrova - Horjul zbrale na kuharskem tečaju v gospodinjski učilnici v OŠ Horjul. Vodja kuharskega tečaja Robert Merzel nam je razdelil recepte za piškote. Mlade dame, okrašene s predpasniki, so se zavzeto lotile dela, ki ga ni bilo malo, kajti na seznamu je bilo 11 različnih receptov: piškoti s koščki čokolade, kokosovi piškoti, makronski piškoti, orehove palčke, nugat orehi, limonini piškoti, florentinski piškoti, rozinovi piškotki, maslene kocke, paljeni kokosovi piškoti z limono, čokoladni tartuf piškoti. Za piškote smo imele osnovne sestavine: moko, maslo, sladkor, in različne dodatke, to so orehi, mandeljni, rozine, čokolada, marmelada. Postopki priprave testa, oblikovanja in okraševanja so ves čas potekali pod strogim nadzorom vodje. Razprave in pogovori niso bili razlog, da bi se kar koli pozabilo v pečici. Vse je bilo ravno prav »zlato rumeno« zapečeno. Hvala vsem.

 

Andreja P.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij