Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Horjul je obiskalo vodstvo Nove Slovenije


SOSED SOSEDU

| |
10.12.2015      14:28
A A

Horjul je obiskalo vodstvo Nove Slovenije


Horjul, 7. december – Vodstvo Nove Slovenije je teden začelo z obiskom obljubljanskih občin. Lep del dneva je preživelo v Horjulu, kjer se je srečalo z vodstvom podjetij Metrel in Argo (Huliot), se seznanilo s kmetijsko dejavnostjo na kmetiji Pr' Bitenc ter večer zaključilo s pogovorom in druženjem s člani in prijatelji Nove Slovenije.


Deli:

Na delovnem obisku je bilo v začetku meseca vodstvo stranke Nova Slovenija – krščanski demokrati (NSi). Ob predsednici stranke Ljudmili Novak so bili še poslanca državnega zbora Jernej Vrtovec in Jožef Horvat, glavni tajnik stranke Robert Ilc, predsednik gospodarskega kluba stranke mag. Pavel Reberc in predstavnik zveze seniorjev Ignac Polajnar. Delegacija je obisk obljubljanskih občin pričela na Škofljici, ga nadaljevala na Brezovici in v Polhovem Gradcu ter sklenila v Horjulu, kjer jih je pozdravil župan Janko Prebil.
Tu so se sprva srečali z vodstvom podjetja Metrel. Direktor Edvard Reven jim je predstavil podjetje, dosežke, vlaganje v razvoj in produkte, nato pa je s predstavniki NSi spregovoril o problemih, s katerimi se v Sloveniji srečujejo. Kot glavno oviro je omenil izredno visoko obremenitev plač in dejal: "V našem podjetju se trudimo, da so zaposleni plačani za tisto, kar si zaslužijo, in ker zaradi različnih izpostav podjetja po drugih državah sveta poznamo razmere drugod, se pogosto sprašujemo, kje se v Sloveniji izgubi ves denar, ki ga podjetje nameni za plače, saj delavec dobi le dobro polovico." Pri tem je pohvalil gospodarski program stranke ter predlog plačne reforme NSi, ki prav razbremenitvam za podjetja namenja veliko pozornosti, in dejal, da v mnogih pogledih delijo mnenja in govorijo isti jezik, zato jim je zaželel obilo uspeha pri uresničevanju programa. Sledil je voden ogled proizvodnje in metrelove muzejske zbirke.
Po delovnem kosilu, ki so ga predstavniki stranke izkoristili za konstruktivne pogovore z župani, so obiskali podjetje Argo oziroma Huliot in se srečali z direktorico Orit Schlesinger ter drugimi predstavniki podjetja. Ogledali so si proizvodne hale ter bili seznanjeni z zgodovino in razvojem podjetja. Glede na lastno izkušnjo, nekdanje podjetje Argo je v lanskem letu namreč prevzelo izraelsko podjetje Huliot, je direktorica izpostavila mnogo birokratskih ovir in papirologije, ki jo Slovenija zahteva. Sledil je še obisk kmetije Pr' Bitenc, kjer je lastnik Tone Zdešar zbranim predstavil kmetijo ter dopolnilne dejavnosti. Tudi tu je bilo slišati kritiko na račun nepotrebnega obremenjevanja kmetov z birokratskimi zahtevami, ki so za državo včasih skoraj pomembnejše od dejanskega stanja, kmetom pa vzamejo veliko dragocenega časa. Delovni obisk je vodstvo Nove Slovenije zaključilo v mali dvorani pri horjulski šoli, kjer so se zbrali člani in simpatizerji stranke ter poklepetali z gosti.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.