Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ekskurzija v Stično


SOSED SOSEDU

| |
10.06.2016      11:11
A A

Ekskurzija v StičnoDeli:

Društvo upokojencev Vrzdenec je jeseni 2015 in spomladi 2016 organiziralo več predavanj o uporabi zdravilnih rastlin, ki so se jih udeležili tako naši upokojenci kot tudi drugi občani. Za zaključek smo se domenili, da si ogledamo še zeliščno lekarno in zeliščni vrt v Stični, od koder je prihajal naš predavatelj Klemen Križaj. Ker sta lekarna in vrt del cistercijanskega samostana, smo se odločili, da si ogledamo še tega in Muzej krščanstva na Slovenskem. Tako smo se v soboto, 21. 5. 2016, v lepem, sončnem jutru odpravili na izobraževalni izlet. Udeležilo se ga je 56 članov, tako zeliščarji kot tudi naši upokojenci, in avtobus smo popolnoma zapolnili. V Lekarni Sitik nas je pričakal g. Križaj in nas vodil ter dajal nasvete za razne bolezenske težave, zelišča pa smo si ogledali tudi v živo v zeliščnem vrtu. Imeli smo možnost kupiti razne tinkture in čajne mešanice. Na ogled najstarejšega cistercijanskega samostana na Slovenskem (nastal je leta 1135) in Muzeja o krščanstvu na Slovenskem smo se odpravili pod vodstvom vodičke Suzane. Ogled je bil zelo zanimiv in poučen, saj je zaradi bogate in dolge preteklosti Stična pomemben zgodovinski in umetnostni spomenik. Večina si nas je dobro zapomnila načelo stiških menihov: "Ora et labora", moli in delaj! Vstopili smo tudi v edinstveno »necistercijansko« cistercijansko cerkev v Evropi iz leta 1156 in družno zapeli Marijino pesem. Ob povratku smo se ustavili tudi v samostanski vrtnariji. Po dobrem kosilu pri Krpanu v Grosupljem smo se odpravili proti domu z željo, da kaj podobnega še ponovimo.

Občini Horjul se zahvaljujemo za sofinanciranje ekskurzije in predavanj.

(VK)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.