Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
8°C
3°C
JUTRI
3°C
2°C
Deli

Drage občanke in občani!

Predsedniške volitve so za nami in medtem ko se najbolj neučakani že pripravljajo na božične praznike, naša stranka Glas za otroke in družine nadaljuje z ustanavljanjem medobčinskega središča. Zavedamo se, da smo novinci na Slovenskem in imajo ljudje v politiko vedno manj zaupanja, vse preveč je bilo praznih obljub, neizpolnjenih pričakovanj in razočaranj. A tudi v teh neprijaznih časih se zbiramo posamezniki, ki bi besedi politika radi vrnili veljavo in ugled. Verjamemo, da je dovolj tihega pritoževanja in prepuščanja odločitev tistim, ki jim ni mar za soljudi, ampak jih v politiko vodijo le materialne koristi, sprejemajo pa odločitve, ki se na koncu dotaknejo vseh nas. Naši prvi koraki so morda nevešči in nerodni, marsikomu se zdijo smešni in bi nas radi odpravili z zamahom roke, a vztrajali bomo naprej.
Med predsedniško kampanjo smo se prvič srečali z resničnostjo političnega delovanja in prav to nas je še bolj utrdilo v prepričanju, da so otroci, družina ter naša krščanska kultura nedotakljivi temelj slovenstva. O vsem drugem pa se je vredno in se moramo pogovarjati, izmenjevati različne poglede na izzive današnjega časa ter poiskati najboljše rešitve. Pešajoče zdravstvo, vedno večja osamljenost in revščina starostnikov, mladi, ki morajo s trebuhom za kruhom v svet, in družine z otroki, ki se le stežka prebijajo iz meseca v mesec; ne smemo se slepiti, tudi to je Slovenija, naša domovina. Obljubili smo si, da jo naredimo boljšo, in to za vse, ne le za peščico posameznikov, ki nas danes prepričuje, da se nič ne da, da nič ni mogoče storiti in da se s politko ni vredno ukvarjati, le umažeš se. Ne verjamemo in ne bomo verjeli v to, zato nas je vedno več, ki se pripravljamo na naslednji izziv, državnozborske volitve, do takrat pa: izmenjujmo zamisli, pogovarjajmo se o izzivih in našli bomo rešitve za prihodnost.

 

Špela Rotar

Iniciativni odbor za ustanovitev medobčinskega središča

Glas za otroke in družine

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij