Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

jasno
Popoldne bo povečini sončno, le ponekod v notranjosti Slovenije občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
3°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
1°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
2°C | 4°C
torek, 20.11.2018
2°C | 2°C
sreda, 21.11.2018
-1°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 13h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
3°C
8°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Drage občanke in občani!


SOSED SOSEDU

| |
16.11.2017      9:23
A A

Drage občanke in občani!Deli:

Predsedniške volitve so za nami in medtem ko se najbolj neučakani že pripravljajo na božične praznike, naša stranka Glas za otroke in družine nadaljuje z ustanavljanjem medobčinskega središča. Zavedamo se, da smo novinci na Slovenskem in imajo ljudje v politiko vedno manj zaupanja, vse preveč je bilo praznih obljub, neizpolnjenih pričakovanj in razočaranj. A tudi v teh neprijaznih časih se zbiramo posamezniki, ki bi besedi politika radi vrnili veljavo in ugled. Verjamemo, da je dovolj tihega pritoževanja in prepuščanja odločitev tistim, ki jim ni mar za soljudi, ampak jih v politiko vodijo le materialne koristi, sprejemajo pa odločitve, ki se na koncu dotaknejo vseh nas. Naši prvi koraki so morda nevešči in nerodni, marsikomu se zdijo smešni in bi nas radi odpravili z zamahom roke, a vztrajali bomo naprej.
Med predsedniško kampanjo smo se prvič srečali z resničnostjo političnega delovanja in prav to nas je še bolj utrdilo v prepričanju, da so otroci, družina ter naša krščanska kultura nedotakljivi temelj slovenstva. O vsem drugem pa se je vredno in se moramo pogovarjati, izmenjevati različne poglede na izzive današnjega časa ter poiskati najboljše rešitve. Pešajoče zdravstvo, vedno večja osamljenost in revščina starostnikov, mladi, ki morajo s trebuhom za kruhom v svet, in družine z otroki, ki se le stežka prebijajo iz meseca v mesec; ne smemo se slepiti, tudi to je Slovenija, naša domovina. Obljubili smo si, da jo naredimo boljšo, in to za vse, ne le za peščico posameznikov, ki nas danes prepričuje, da se nič ne da, da nič ni mogoče storiti in da se s politko ni vredno ukvarjati, le umažeš se. Ne verjamemo in ne bomo verjeli v to, zato nas je vedno več, ki se pripravljamo na naslednji izziv, državnozborske volitve, do takrat pa: izmenjujmo zamisli, pogovarjajmo se o izzivih in našli bomo rešitve za prihodnost.

 

Špela Rotar

Iniciativni odbor za ustanovitev medobčinskega središča

Glas za otroke in družine
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!