Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer bo še možna kakšna ploha ali nevihta, ponoči pa se bo ozračje umirilo. Prehodno se bo zjasnilo. Zjutraj pa se bo od zahoda zmerno pooblačilo, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 28°C
torek, 15.07.2018
18°C | 27°C
sreda, 17.07.2018
16°C | 28°C
četrtek, 18.07.2018
15°C | 30°C
petek, 19.07.2018
15°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 15.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Aktiven dan v Centru starejših Horjul


SOSED SOSEDU

| |
01.07.2016      8:59
A A

Aktiven dan v Centru starejših Horjul


Center starejših Horjul ob koncu poletja odpira svoja vrata in navezuje stike z lokalnim okoljem. 30. 8. 2016 ob 10. uri vas vabi na dan odprtih vrat.


Deli:

Predstavili vam bomo program Aktiven dan – socialno-varstveni program, namenjen dvigu kvalitete življenja najstarejše skupine prebivalstva, ki še biva v svojem domačem okolju. Program organizira zavod Aktivna starost, ki deluje neprofitno na področju socialnega varstva starejših. Zavod s pomočjo lastnega strokovnega in motiviranega osebja, poslovnih partnerjev in lokalne skupnosti organizira in izvaja programe, prilagojene starejšim, s ciljem izboljšati kakovost življenja v tretjem življenjem obdobju. Aktiven dan je program, namenjen predvsem starejšim od 80 let, ki bivajo v domačem okolju in se zaradi različnih ovir ne morejo v zadostni meri udeleževati aktivnosti izven doma, potrebnih za vzdrževanje ustrezne kakovosti življenja. Dolgoročno program zagotavlja starostnikom boljše psiho-fizično stanje, kar jim omogoča, da lahko dlje časa kakovostno bivajo doma, neodvisno od (nujne) pomoči svojcev. Skrb za starostnika je pogosto psihično, časovno in včasih tudi fizično zelo obremenjujoče za svojce, ne glede na to ali so še v službi ali v pokoju. Program je mogoče združiti z oskrbo starejših v domačem okolju, saj starostnikom zagotavlja takšno raven fizične, kognitivne in socialne aktivnosti, kot jo potrebujejo za bivanje doma.

V sklopu aktivnega dne starostniki preživijo dan ob aktivnostih, ki neposredno krepijo fizične in kognitivne sposobnosti ter socialne stike. Program poteka dvakrat tedensko v dopoldanskem času v našem centru in se zaključi s kosilom. Sestavljen je iz niza povezanih aktivnosti; začne se s polurnim kofetkanjem, v času katerega lahko udeleženci poklepetajo in se družijo med seboj. Sledi uvodno izobraževanje o ciljih dnevnih aktivnosti in pomembnosti aktivnega ter zdravega življenja starostnikov. Nato se prične fizična vadba, ki je naravnana individualno, kar pomeni, da posebej usposobljen vaditelj najprej oceni starostnikovo stanje in skupaj določita cilje – tako vsak posameznik dobi svoj vadbeni karton. Vaditelj tekom vadbe budno spremlja napredek posameznika in prilagaja zahtevnost vaj napredku. Tako starostnik  izvaja vedno bolj zahtevne vaje in zmore vedno več. Takšna vadba omogoča boljšo fizično pripravljenost, izboljša osnovne vitalne funkcije in nekatera že obstoječa bolezenska stanja ter pomaga pridobiti funkcionalno telesno sestavo, hkrati pa krepi življenjsko energijo. Po kratkem odmoru sledi Aerobika možganov, to so delavnice, na katerih se starostniki učijo kognitivne vadbe, ki prepreči oziroma upočasni pešanje spominskih in drugih kognitivnih funkcij. Program se zaključi s kosilom, ki je tudi dobra priložnost za druženje udeležencev. Za vzpodbudo in lažje ter bolj prijetno izvajanje vseh aktivnosti je ves čas prisoten tudi animator. 

Program financira zavod Aktivna starost, mesečno participacijo v višini 45 evrov pa poravnajo udeleženci sami. Dejanski strošek za uporabnika je tako le 5,6 evra za en obisk, tri ure aktivnosti in kosilo. Prijaviti se je mogoče na recepciji Centra starejših Horjul, po telefonu 01 759 1300 ali e-pošti info.horjul@deos.si.

Slavi Kosec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!