Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.10.2018

delno oblačno
Zvečer bodo padavine ponehale. Ponoči se bo deloma zjasnilo, proti jutru bo v notranjosti Slovenije nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
11°C | 22°C
petek, 19.10.2018
9°C | 20°C
sobota, 20.10.2018
7°C | 19°C
nedelja, 21.10.2018
8°C | 10°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

20 kilogramov medu iz šolskega čebelnjaka


OSNOVNA ŠOLA

| |
16.08.2018      7:11
A A

20 kilogramov medu iz šolskega čebelnjaka


Že tretje leto zapored so mladi čebelarji čebelarskega krožka v osnovni šoli Horjul poželi sadove svojega dela. Pod mentorstvom ravnatelja Primoža Garafola in članov čebelarskega društva Dolomiti Polhov Gradec so ob koncu šolskega leta sodelovali tudi pri točenju medu.


Deli:

Pridelali so kar 20 kilogramov mešanega medu, ki se lahko pohvali s tem, da je popolnoma naraven, brez dodatkov in pridelan v okolju, ki ni obremenjeno s pesticidi in ostalimi škodljivimi vplivi. S tem so otroci lahko od blizu spoznali, kako pomembne so čebele za naše življenje, saj brez njih ni pridelka v sadovnjaku in na polju. V šolskem čebelnjaku otroci skrbijo za tri čebelje družine v panjih AŽ10 in na enem nakladnem panju. Župan Janko Prebil, ki je tudi mentor pri delu z mladaimi čebelarji, je poudaril, da ima ta krožek velik pomen: "Delo z mladimi je pomembno za njihovo razumevanje narave, njenih zakonitosti in predvsem tega, kako lahko z njo sodelujemo. Čebelarski krožek v šoli je lep primer in tudi zgled, kako lahko otroci v praksi spoznajo, kaj pomeni pridelati lastno hrano, ob tem pa se naučijo tudi osnov čebelarjenja in pomena čebel pri opraševanju. Slovenci smo lahko ponosni, da smo prav zaradi našega velikega čebelarja Antona Janše, ki je bil pionir na tem področju in torej začetnik sodobnega čebelarjenja, letos 20. maja prvič obeležili svetovi dan čebel, ki je posvečen prav temu velikemu učitelju, ki je svoje znanje predajal mladim generacijam celo na Dunaju. Svetovni dan je posvečen čebelam in drugim opraševalcem, ki igrajo pomembno vlogo pri varnosti s prehransko preskrbo, njihova prisotnost v lokalnem okolju pa tudi jasno kaže, v kakšnem stanju je tamkajšnji življenjski prostor." Med, ki so ga otroci pridelali, bodo porabili med šolskim letom za šolsko malico. Tako bodo otroci še bolje razumeli, da hrana na mizo ne pride samo iz trgovine in  lahko pri samooskrbi veliko naredimo tudi sami tako, da varujemo naše naravno okolje. Prav prisotnost in dober pridelek medu je znak, da živimo v čistem okolju. 


Peter Kavčič

Foto: občinski arhiv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!