Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

delno oblačno
Popoldne bo delno jasno z zmerno oblačnostjo, občasno ponekod pretežno oblačno in povečini brez padavin. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 6, na Primorskem do 10 °C.
0°C | 8°C
torek, 23.01.2018
0°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 9°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 9°C
petek, 26.01.2018
5°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Obisk Narodne galerije


VRTEC

| |
05.12.2013      10:08
A A

Obisk Narodne galerijeDeli:

Starejše skupine iz našega vrtca so v novembru obiskale Narodno galerijo v Ljubljani. Vodička je otrokom ob pravljici Gal v galeriji predstavila ustanovo. Z Galovo knjižico, vodnikom po stalni zbirki slovenske umetnosti za najmlajše, so se odpravili na ogled razstavljenih umetniških del. Osredotočili so se na nekaj slik. Na njih so iskali rožo, živali, snežinke, lovca s puško, drsalce, deklice, ki plešejo. S pomočjo stvari, ki so otrokom blizu, jim je vodička približala umetniška dela v celoti. Pomembno je, da so se seznanjali tudi s kulturnim obnašanjem v galeriji. Po sobanah so se sprehajali umirjeno in tiho ter pazili, da se del niso dotikali s prstki.

Ob vrnitvi v vrtec so otroci s flomastri risali vtise z obiska v galeriji, s suhimi barvicami so poustvarjali vsebino pravljice Gal v galeriji, s tempera barvami pa so slikali črnko ob opazovanju reprodukcije slike Antona Ažbeta z naslovom Zamorka. Otroške izdelke smo poslali v Narodno galerijo.

 

                                                                                                                         M. B.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!