Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Temperature bodo na vzhodu do 31 stopinj C, drugod bo hladneje.
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Nekaj ti moram povedati


VRTEC

| |
13.10.2015      11:07
A A

Nekaj ti moram povedatiDeli:

Kljub kislemu vremenu smo v našem vrtcu ob Tednu otroka pripravili različne dejavnosti, povezane z letošnjim sloganom, ki se glasi: "Nekaj ti moram povedati." Teden smo pričeli z rajalnimi igrami in z delavnico izdelovanja pokrival. Po vrtcu se je razlegalo petje, namesto otrok pa so ta dan po vrtcu rajali zajci in muce. Hodnik pred telovadnico smo spremenili v gledališče in si ogledali pravljico Ne moreš zaspati, mali medo? Veliki medo je prisluhnil malemu medvedku, ga slišal in razumel, da je v votlini veliko teme. Prinesel mu je tri svetilke in mu zunaj pokazal veliko, okroglo luno in svetlikajoče se zvezdice. Omogočil mu je zadovoljno in srečno otroštvo, saj mu je prisluhnil, ga slišal in razumel. Ker k vsakemu praznovanju sodi piknik, smo si pripravili takega s pečenim in kuhanim kostanjem. Lutke iz papirja, ki smo jih izdelali sami in z njimi zaigrali, so nam polepšale druženje. Glasbeno delavnico  smo izpeljali ob pomoči staršev, ki se profesionalno ukvarjajo z glasbo. Gospod Jaka Pucihar nam je predstavil električni klavir – klavinovo, gospa Neža Filipič violino. Zaigrala sta nam nekaj skladbic in spremljala naše petje. Otroci so aktivno sodelovali in pokazali, da imajo že kar nekaj znanja o teh dveh inštrumentih. Iskreno se jima zahvaljujemo, da sta prišla in obogatila dejavnosti ob tednu otroka. V avli vrtca  so otroci po končanem obisku lahko tudi sami zaigrali na različne inštrumente kot v orkestru. Zadnji dan v tednu pa smo si zunaj na terasi, v naravoslovni delavnici, ogledali že dobro poznane majhne in večje živali, ki otroke vedno pritegnejo. Poleg živali so si otroci ogledali še liste različnih oblik in barv ter se seznanili z novo likovno tehniko. V delavnici s slanim testom so pod prstki otrok nastajali polži, deževniki ... Teden smo preživeli lepo in ustvarjalno.

 

Vanja Šubic
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.