Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
14°C | 30°C
sobota, 20.09.2018
15°C | 27°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 17°C
ponedeljek, 23.09.2018
9°C | 22°C
torek, 24.09.2018
12°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Moje potovanje na Švedsko s projektom ......


ŠOLSTVO

| |
11.01.2018      11:48
A A

Moje potovanje na Švedsko s projektom Erasmus+Deli:

21. septembra sem v okviru šolskega projekta Erasmus+ v spremstvu Tjaše Janša odpotoval v majhno mestece Karlskrona na Švedskem. Na začetku so nas nastanili v koči blizu ogromnega jezera. Prvi dan smo imeli spoznavne igre, pri katerih sem spoznal vse učence, ki so bili ravno tako del izmenjave. Prihajali so iz Italije, Nemčije, Walesa, Švedske in Poljske. Nato smo imeli učno uro o orientaciji. Slastno večerjo, zajtrk in kosilo so nam pripravili tamkajšnji učenci. Naslednji dan so nas učili zakuriti ogenj, kar pa je bilo zaradi rahlega dežja malce težje kot ponavadi. Vseeno smo se zelo potrudili in k sreči nam je uspelo. Nato pa smo šli s kanujem po jezeru. Po kosilu so nas švedski učenci naučili raznih švedskih iger. Bilo je zelo zabavno, saj je bila trava mokra in je vsem drselo. Tretji dan smo se odpravili v Karlskrono, saj smo naslednje dni stanovali v kampu blizu mesta. Nato smo se z ladjico odpravili na majhen otoček, kjer smo se sprehodili do svetilnika in imeli kosilo. Ko smo prispeli nazaj v kamp, smo si lahko šli ogledat mestece. Naslednji dan smo imeli orientacijsko tekmovanje – dobili smo zemljevid, s pomočjo katerega smo morali najti razne spomenike. Povedali so nam, da je za njihove učence orientacija v gozdu predmet v šoli, v okviru katerega morajo opraviti tudi praktični preizkus. Pri izpitu mora skupina učencev le s pomočjo zemljevida in kompasa najti pot iz gozda.  Po kosilu smo si ogledali podzemne tunele, ki so povezovali vojaško in civilno železnico, ter bunker, ki je lahko zatočišče za kar 5000 ljudi in ima točko, ki je varna pred jedrskim napadom. Zadnji dan smo do kosila delali projektno delo, po kosilu pa smo si ogledali muzej mornarice. Nato smo imeli poslovilno pogostitev, ki je bila zelo čustvena ter polna obljub, da se kmalu spet vidimo. V sredo, 27. septembra, pa sva se s Tjašo polna novih in lepih spominov srečno vrnila domov.

Anže Nawar Kranjec (OŠ Horjul)

Izvedba tega projekta je financirana s strani Evropske komisije. Vsebina publikacije (komunikacije) je izključno odgovornost avtorja in v nobenem primeru ne predstavlja stališč Evropske komisije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!