Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
12°C
JUTRI
25°C
11°C
Oceni objavo

Vabljeni, da oživimo Turistično društvo Horjul

Občina želi oživeti Turistično društvo Horjul, zato vabi vse, ki imate znanje in bi z veseljem prispevali svoje ideje in čas za še lepšo ureditev našega kraja, da pristopite in podate svoje predloge.

Glede na povečano število aktivnosti in predlogov, ki prihajajo s strani občanov, je na občini Horjul ponovno zaživela zamisel, da naredimo nekaj več za ohranitev lepote horjulske doline. Turistično društvo je v preteklosti sicer že delovalo, ampak, saj veste, kako je to, z menjavo generacij pride tudi po trenutkov, ko ni več pravega motiva, da bi aktivnosti zaživele, tako kot so v preteklosti. Glede na vse skupaj je sedaj morda res pravi trenutek za te aktivnosti, ki so sicer v dolgoročnih načrtih občiine. ''Pozivam vse, ki imajo voljo in željo, da bomo lahko skupaj začeli pisati novo zgodbo.'' Župan je ob tem še dejal, da so na Občini pripravljeni na različne načine sodelovati in podpreti dobre predloge. V Horjulu je veliko lepega, imamo zanimivo zgodovino in lepe kraje, ki so žal včasih malo potisnjeni v stran in gredo počasi v pozabo. Na občini sicer kljub temu da trenutno ni delujočega društva, ki bi spodbujal turizem neprekinjeno dela na projektih, ki so pomembnega pomena za naravno in kulturno dediščino, kar je vsekakor eden od pomembnih dejavnikov, ko se pogovarjamo o turizmu. Poleg tega pa smo ravno v aprili lahko preizkusili tudi novo kolesarsko cesto, ki bo privabila še več kolesarjev v naše kraje. Tudi šport je pomemben del turizma.

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Oglejte si tudi