Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
11°C
4°C
JUTRI
11°C
-1°C
Deli
2873

Odvoz kosovnih in nevarnih odpadkov bo 9. oktobra

Obveščamo vas, da bo 9. oktobra na območju občine Horjul organiziran reden odvoz kosovnih in nevarnih gospodinjskih odpadkov, električne in elektronske opreme ter gum. Zbiranje vsega naštetega bo za vse občane na enem zbirnem mestu – pri Športnem parku Horjul in na Vrzdencu pri gasilskem domu.

Zato vas prosimo, da odpadkov ne odlagate pri zabojnikih ali na drugih mestih, temveč odpadke pripeljite na dogovorjeno mesto ob Vrhniški cesti v Horjulu, kjer bo za to posebej pripravljen prostor. Vse to je seveda brezplačno.
Pri športnem parku v Horjulu bomo zbirali izključno:

Zbiranje kosovnih odpadkov, gum ter odpadne električne in elektronske opreme bo potekalo v sreda, 09.10.2019, v času med 9.30 – 17.00 uro. Zbiranje nevarnih gospodinjskih odpadkov bo potekalo isti dan med 14.00 in 17.00 uro. Pred tem pa bo zbiralno mesto za nevarne gospodinjske odpadke tudi na Vrzdencu pri gasilskem domu med 10.00 in13.00 uro,

 

Prosimo vas, da zgoraj navedena termina dosledno spoštujete, ker odlaganje izven navedenega časa ne bo mogoče. Prosili bi tudi, naj vas ne moti, če vas bo oseba, ki bo nadzirala odlagališče, vprašala po vašem osebnem imenu. To bo storila iz razloga, ker je odlaganje kosovnih odpadkov namenjeno samo občanom in občankam Občine Horjul.

Med kosovne odpadke odlagamo:
- kopalniško opremo;
- pohištvo;
- preproge;
- oblazinjeno pohištvo in vzmetnice;
- svetila in senčila.

Med odpadno električno in elektronsko opremo spadajo:
- velike in male gospodinjske naprave;
- televizijski in računalniški zasloni;
- IT- in telekomunikacijska oprema;
- zabavna elektronika;
- električno in elektronsko orodje;
- oprema za razsvetljavo;
- zapestne ure in budilke;
- električni aparati za nego telesa;
- elektronske igrače in športna oprema z električnimi ali elektronskimi sestavnimi deli.

Med nevarne odpadke odlagamo:
- odslužene akumulatorje;
- baterije;
- barve in topila;
- kemikalije;
- olja in masti;
- pesticide;
- pralna in kozmetična sredstva, ki vsebujejo nevarne snovi;
- zdravila;
- neonske cevi;
- vse, kar je opremljeno s simboli za nevarne snovi in njihovo embalažo.                                                                                    

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi