Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
2°C
-1°C
JUTRI
-2°C
-3°C
Deli
2873

Vse bliže neodplačnemu prenosu zemljišč na občino Horjul

Občina je vse bliže cilju, da neodplačno pridobi zemljišča ob športnem parku Horjul, ki bodo omogočila nadaljnji razvoj na področju športa. Občina je v teh dneh prejela odločbo s strani Geodetske uprave RS v postopku evidetiranja urejene meje in parcelacijo za zemljšča, ki so v lasti Sklada kmetijskih zemljšč in gozdov RS kar je bil predpogoj za nadaljevanje postopka prenosa zemljišč na občino. Kot je znano, je občina te površine umestila v lani sprejet občinski prostorski načrt na podlagi idejnega projekta, ki na željo številnih krajanov predvidveda med drugim umestitev zunanjega nogometnega igrišča, poligona za kolesarje (»pumptrack«), otroškega igrišča in igrišča za odbojko na mivki. Župan Janko Prebil je namreč v začetku letošnjega leta uspel s predlogom občine za neodplačni prenos zemljišč s parc. št. 1788/2 in dela parcele 1799 obe k.o. Horjul s strani Sklada v last Občine Horjul. Zemljišča bodo v znatnem obsegu omogočila izvedbo načrtovane investicije za katere bo občina poleg lastnih sredstev iskala tudi dodatne vire iz skladov EU.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij