Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
16°C
-2°C
JUTRI
14°C
-2°C
Deli
2873

Vrzdenške poslikave na ogled v Narodni galeriji

Župan Janko Prebil si je skupaj z generalnim direktorjem  Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije Jernejem Hudolinom ob delovnem srečanju ogledal freske v cerkvi na Vrzdencu in Koreni. Srečanje je bilo namenjeno načrtovanju nadaljevanja obnove dragocenih poslikav, ki predstavljajo kulturno dediščino ne le lokalnega ampak tudi državnega pomena. Tako župan kot direktor zavoda sta se strinjala, da bi z deli, ki bi jih opravili strokovnjaki restavratorskega centra, nadaljevali predvidoma v prihodnjem letu. Sredstva, ki bodo potrebna za obnovitvena dela, bosta v okviru finančnih načrtov prispevali tako občina kot država. Delovnega srečanja se je udeležila tudi restavratorka restavratorskega centra Anita Kavčič Klančar, ki je poudarila, da se vrzdenška cerkev z bogatimi gotskimi poslikavami zagotovo uvršča med vidnejše spomenike slovenske srednjeveške umetnosti, kar potrjuje tudi dejstvo, da so vrzdenške poslikave postale del stalne zbirke Narodne galerije v Ljubljani.

 

Občina Horjul
Foto: Evgen Simonišek

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!