Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem in v gorah precej jasno, na Primorskem bo pihala šibka burja. V notranjosti Slovenije bo sprva pretežno oblačno, čez dan pa se bo ponekod jasnilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 19 °C.
10°C | 13°C
četrtek, 15.11.2018
8°C | 11°C
petek, 16.11.2018
3°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
3°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
0°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vrzdenške poslikave na ogled v Narodni ......


OBČINSKE

| |
17.06.2016      9:42
A A

Vrzdenške poslikave na ogled v Narodni galerijiDeli:

Župan Janko Prebil si je skupaj z generalnim direktorjem  Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije Jernejem Hudolinom ob delovnem srečanju ogledal freske v cerkvi na Vrzdencu in Koreni. Srečanje je bilo namenjeno načrtovanju nadaljevanja obnove dragocenih poslikav, ki predstavljajo kulturno dediščino ne le lokalnega ampak tudi državnega pomena. Tako župan kot direktor zavoda sta se strinjala, da bi z deli, ki bi jih opravili strokovnjaki restavratorskega centra, nadaljevali predvidoma v prihodnjem letu. Sredstva, ki bodo potrebna za obnovitvena dela, bosta v okviru finančnih načrtov prispevali tako občina kot država. Delovnega srečanja se je udeležila tudi restavratorka restavratorskega centra Anita Kavčič Klančar, ki je poudarila, da se vrzdenška cerkev z bogatimi gotskimi poslikavami zagotovo uvršča med vidnejše spomenike slovenske srednjeveške umetnosti, kar potrjuje tudi dejstvo, da so vrzdenške poslikave postale del stalne zbirke Narodne galerije v Ljubljani.

 

Občina Horjul
Foto: Evgen Simonišek


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!