Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 18.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, v Vipavski dolini in na Goriškem okoli 30 °C.
15°C | 28°C
sreda, 19.09.2018
15°C | 29°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 24°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vrzdenške poslikave na ogled v Narodni ......


OBČINSKE

| |
17.06.2016      9:42
A A

Vrzdenške poslikave na ogled v Narodni galerijiDeli:

Župan Janko Prebil si je skupaj z generalnim direktorjem  Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije Jernejem Hudolinom ob delovnem srečanju ogledal freske v cerkvi na Vrzdencu in Koreni. Srečanje je bilo namenjeno načrtovanju nadaljevanja obnove dragocenih poslikav, ki predstavljajo kulturno dediščino ne le lokalnega ampak tudi državnega pomena. Tako župan kot direktor zavoda sta se strinjala, da bi z deli, ki bi jih opravili strokovnjaki restavratorskega centra, nadaljevali predvidoma v prihodnjem letu. Sredstva, ki bodo potrebna za obnovitvena dela, bosta v okviru finančnih načrtov prispevali tako občina kot država. Delovnega srečanja se je udeležila tudi restavratorka restavratorskega centra Anita Kavčič Klančar, ki je poudarila, da se vrzdenška cerkev z bogatimi gotskimi poslikavami zagotovo uvršča med vidnejše spomenike slovenske srednjeveške umetnosti, kar potrjuje tudi dejstvo, da so vrzdenške poslikave postale del stalne zbirke Narodne galerije v Ljubljani.

 

Občina Horjul
Foto: Evgen Simonišek


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!