Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
21°C
15°C
JUTRI
25°C
14°C
Deli
2873

Predsednik državnega zbora RS v Horjulu

Občino Horjul je v času opravljanja te funkcije obiskal predsednik Državnega zbora Republike Slovenije mag. Matej Tonin. Župan Janko Prebil mu je predstavil pomembnejše projekte občine, predvsem izgradnjo čistilne naprave Horjul in kanalizacije ter obnovo vodovoda ter spremljajoče infrastrukture v Zaklancu in na delu Stare ceste v Horjulu, kar bo imelo pomemben vpliv na varovanje okolja. Hkrati je izrazil željo, da bi poslanci z naklonjenostjo gledali na določitev višine sredstev, ki jih država nameni občiname, saj le-te iz leta v leto dobivajo nove naloge. Župan je izrazil zadovoljstvo, da je občina Horjul ena tistih, kjer je demografska slika dobra. Poziv poslancem državnega zbora in izvršilni veji oblasti pa je, da bi občina lažje spreminjala namensko rabo zemljišč iz kmetijske v stavbno, saj bodo družine le na ta način imele pogoje, da ostanejo v domačem okolju. Takratnega predsednika državnega zbora je župan seznanil tudi s projekti, ki so v teku: izgradnja kanalizacije v Žažarju, izgradnja poslovilnega objekta na Vrzdencu, širitev vrtca idr. Podžupan Lado Prebil je prenesel poziv gasilcev, da naj država pripravi strategijo na področju delovanja in financiranja prostovoljnih gasilskih društev, saj so v nesreči prav oni tisti, ki prvi nesebično pomagajo, kasneje jih pa pozabijo. Tonin je obljubil pomoč pri omenjeni problematiki. Za zaključek so predstavniki občine goste peljali na ogled prenovljenih fresk in oltarjev v cerkvi sv. Kancijana na Vrzdencu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi