Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Danes bo pretežno jasno, le v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 33 °C.
15°C | 31°C
petek, 18.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 20.07.2018
17°C | 31°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 31°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina uskladila ceno vrtca


OBČINSKE

| |
22.12.2016      14:40
A A

Občina uskladila ceno vrtcaDeli:

Občinski svetniki so na svoji zadnji seji v letošnjem letu 20. 12. 2016 na predlog osnovne šole obravnavali tudi tematiko vrtca. Svetniki so tudi v prihodnje potrdili možnost 50-odstotnega znižanja plačila vrtca za bolniško odsotnost otroka, v kolikor odsotnost traja neprekinjeno več kot 30 koledarskih dni. Prav tako so soglasno potrdili možnost koriščenja poletnih rezervacij v obdobju od 15. junija do 15. septembra, kjer se staršem ob vnaprej javljeni neprekinjeni odsotnosti otroka v trajanju 30 ali 60 koledarskih dni zmanjša njihovo plačilo za 40 %. So pa svetniki na novo sprejeli tudi dodatno ugodnost za starše, ki s kreditom rešujejo osnovni stanovanjski problem. In sicer staršem otrok, za katere je Občina Horjul po veljavni zakonodaji dolžna kriti del cene programa vrtca in so vključeni v vrtec, se ob predložitvi dokazil o reševanju osnovnega stanovanjskega problema dodatno zniža plačilo vrtca za en dohodkovni razred (za družine, ki se uvrščajo od 2. do vključno 6. dohodkovnega razreda). Vlagatelj, ki na vlogi za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev, ki jo določa zakon, izpolni izjavo o materialni ogroženosti zaradi odplačevanja stanovanjskega kredita, s katerim si družina rešuje osnovni stanovanjski problem, mora za znižanje vrtca skladno s prvim odstavkom tega člena vlogi priložiti naslednja dokazila: 

- kupoprodajno pogodbo ali izpisek iz zemljiške knjige o nakupu stanovanja oziroma stanovanjske hiše na območju Občine Horjul ali gradbeno dovoljenje za gradnjo stanovanjske hiše na območju Občine Horjul,

- namensko kreditno pogodbo,

- potrdilo banke o višini anuitete kredita.


Na podlagi dokazil iz prejšnjega odstavka o dodatnem znižanju plačila vrtca odloča pristojni center za socialno delo. 
Pravica do znižanega plačila pripada staršem od prvega dne naslednjega meseca po vložitvi vloge, razen v primerih ko je otrok vključen v vrtec pred pridobitvijo pravice do znižanega plačila in so starši vlogo oddali najkasneje na dan vključitve otroka v vrtec. V tem primeru jim pripade pravica do znižanega plačila z dnem dejanske vključitve otroka v vrtec.

So pa svetniki obravnavali tudi predlog za povišanje ekonomske cene vrtca za približno 10 %. Sprememba cene je potrebna zaradi sprejete zakonodaje, ki vpliva na višje stroške plač v vrtcu, saj plače predstavljajo kar 80 % cene vrtca. Vsi ostali stroški vrtca so ostali nespremenjeni. Po novem cena vzgojno-varstvenih programov v VVE pri OŠ Horjul znašaj mesečno na otroka za 1. starostno obdobje 452 evrov, 2. starostno obdobje 344,20 evra, kombinirani oddelek 405,62 evra. Stroški živil znašajo 1,65 evra na dan na otroka. Višja cena vrtca velja od 1. 1. 2017 dalje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!