Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občinske novice


OBČINSKE

| |
13.02.2015      12:54
A A

Občinske noviceDeli:
  • Tudi letos sofinanciranje MKČN

Obveščamo vas, da bo Občina Horjul tudi v letu 2015 sofinancirala postavitev MKČN na svojem območju. Sofinanciranje malih komunalnih čistilnih naprav bo znašalo do 300 €/PE oz. največ 40 % vrednosti nakupa in postavitve MKČN. Razpis vključuje sofinanciranje postavitve MKČN na območju naselij Koreno, Samotorica in Lesno Brdo, v vseh preostalih naseljih pa samo posamezne objekte, kjer ni predviden priklop na javni kanal. Besedilo javnega razpisa se nahaja v nadaljevanju Našega časopisa in na spletnih straneh Občine Horjul.
Ob tem pozivamo vse občane, naj čim prej poskrbijo za ustrezno odvajanje komunalnih odpadnih voda, saj neustrezno odvajanje komunalnih voda močno onesnažuje okolje ter predvsem pitno vodo, hkrati pa sofinanciranje v prihodnjih letih ni zagotovljeno.

  • Idejna zasnova za kanalizacijo Zaklanec

V naselju Zaklanec je predvidena izgradnja javne kanalizacije, to je gradnja glavnega kanala za odvod komunalne odpadne vode z navezavo na obstoječe kanalizacijsko omrežje v naselju Horjul, ki se nadalje navezuje na ČN Horjul. V sklopu gradnje kanalizacije bomo poskušali najti rešitev še za izgradnjo javne razsvetljave in pločnika, ki naj bi predvidoma potekal skozi naselje Zaklanec, gledano od križišča proti Polhovemu Gradcu po levi strani cestišča. Kako naj bi potekal glavni kanal, je razvidno iz priložene skice idejne zasnove projekta. Vaščane Zaklanca pa s tem obveščamo, naj si idejno zasnovo ogledajo in morebitne pripombe oz. predloge do 5. marca 2015 javijo na upravo Občine Horjul.

  • Pasji iztrebki znova povzročajo težave

Veliko je bilo že napisanega o težavah s pasjimi iztrebki, vendar od občanov še vedno prejemamo številne pritožbe, da iztrebke opažajo tako na javnih kot zasebnih površinah. Težave bodo še bolj izrazite, ko bo na pločnikih skopnel sneg in razkril, koliko pasjih iztrebkov je ostalo za psi, ki se ne ozirajo na kraj opravljanja potrebe, lastniki pa za njimi niso pripravljeni pospravljati. Naj zato znova opomnimo lastnike, vodnike oziroma skrbnike živali, da morajo za živaljo počistiti iztrebke tako, da jih zavijejo v vrečko in odložijo v zabojnik za komunalne odpadke. Kršitve nevestnih lastnikov bo obravnaval Medobčinski inšpektorat in redarstvo, ki bo kršitelje tudi kaznoval.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.