Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 6°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kup s kosovnimi odpadki v Horjulu dodobra ......


OBČINSKE

| |
15.11.2012      19:36
A A

Kup s kosovnimi odpadki v Horjulu dodobra prebran


V četrtek, 25. oktobra je Občina Horjul organizirala jesenski odvoz kosovnih odpadkov in gum. Zbiranje je letos potekalo na enem skupnem zbirnem mestu za vsa naselja v občini.


Deli:

Velik kup odvečnih predmetov in izdelkov iz najrazličnejših materialov se je znašlo pri Športnem parku Horjul, kjer je bilo določeno skupno zbirno mesto. Samo zbiranje je potekalo dan pred odvozom, torej v sredo med 10. in 21. uro. V tem času so bili na zbirnem mestu prisotni tudi občinski javni delavci, ki so skrbeli za red pri samem zbiranju in odvozu odpadkov ter hkrati občanom pomagali pri razlaganju le-teh. Sicer pa je »pomočnikov« za razlaganje kar mrgolelo, pravzaprav so tekmovali, kdo bo prvi odprl zadnja vrata avtomobila oziroma stranico prikolice ter od tam v svoje vozilo odnesel le izbrane kose kosovnega materiala. Zbiralci odpadnega železa so iz zbirnega mesta odnesli prav vse kar je še imelo denarno vrednost. Tako so se na kupu kosovnih odpadkov znašli neuporabni, poškodovani ali pokvarjeni izdelki iz plastike, lesa in drugih umetnih mas ter nekaj gum. Tisti iz železa, bakra ali drugih kovin pa so kaj hitro našli novega lastnika. Da se nad kosovnimi odpadki, ki se danes še znajdejo na zbirališčih, pritožuje že samo podjetje Snaga, nam je potrdil tudi eden od javnih delavcev. Vrednost kosovnega odvoza je res vprašljiv, saj so kupi kosovnih odpadkov v večji meri prebrani. Glede na to lahko v prihodnosti morda pričakujemo spremembe, še posebej v smislu javnega obveščanja o odlagališčih, katerim zbiratelji sledijo iz dneva v dan.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.