Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 29°C
torek, 26.06.2017
18°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kup s kosovnimi odpadki v Horjulu dodobra ......


OBČINSKE

| |
15.11.2012      19:36
A A

Kup s kosovnimi odpadki v Horjulu dodobra prebran


V četrtek, 25. oktobra je Občina Horjul organizirala jesenski odvoz kosovnih odpadkov in gum. Zbiranje je letos potekalo na enem skupnem zbirnem mestu za vsa naselja v občini.


Deli:

Velik kup odvečnih predmetov in izdelkov iz najrazličnejših materialov se je znašlo pri Športnem parku Horjul, kjer je bilo določeno skupno zbirno mesto. Samo zbiranje je potekalo dan pred odvozom, torej v sredo med 10. in 21. uro. V tem času so bili na zbirnem mestu prisotni tudi občinski javni delavci, ki so skrbeli za red pri samem zbiranju in odvozu odpadkov ter hkrati občanom pomagali pri razlaganju le-teh. Sicer pa je »pomočnikov« za razlaganje kar mrgolelo, pravzaprav so tekmovali, kdo bo prvi odprl zadnja vrata avtomobila oziroma stranico prikolice ter od tam v svoje vozilo odnesel le izbrane kose kosovnega materiala. Zbiralci odpadnega železa so iz zbirnega mesta odnesli prav vse kar je še imelo denarno vrednost. Tako so se na kupu kosovnih odpadkov znašli neuporabni, poškodovani ali pokvarjeni izdelki iz plastike, lesa in drugih umetnih mas ter nekaj gum. Tisti iz železa, bakra ali drugih kovin pa so kaj hitro našli novega lastnika. Da se nad kosovnimi odpadki, ki se danes še znajdejo na zbirališčih, pritožuje že samo podjetje Snaga, nam je potrdil tudi eden od javnih delavcev. Vrednost kosovnega odvoza je res vprašljiv, saj so kupi kosovnih odpadkov v večji meri prebrani. Glede na to lahko v prihodnosti morda pričakujemo spremembe, še posebej v smislu javnega obveščanja o odlagališčih, katerim zbiratelji sledijo iz dneva v dan.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.