Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

V bitko za horjulskega župana Jazbec in ......


VOLITVE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
13.09.2014      15:24
A A

V bitko za horjulskega župana Jazbec in Prebil. Kaj obljubljata?


Županska kandidata v občini Horjul sta sedanji župan Janko Jazbec in Janko Prebil iz Ljubgojne, so nam po izteku roka za oddajo kandidatur povedali na horjulski občini. Oba v svojih programih izpostavljata gradnjo cest, kanalizacije in čistilne naprave.


Za vodenje občine Horjul se bosta potegovala dva kandidata.
Za vodenje občine Horjul se bosta potegovala dva kandidata.
Deli:

Trenutni župan Horjula Janko Jazbec je na čelo občine prišel leta 2006. Kandidiral je na listi Nove Slovenije (NSi) in na lokalnih volitvah zmagal kot edini kandidat. Štiri leta kasneje so se za župansko mesto potegovali trije kandidati: poleg njega še Andrej Zelnik in Janko Prebil. V drugi krog sta se prebila Zelnik in Jazbec, zadnji je s 57 odstotki glasov na koncu tudi obdržal župansko mesto.

Če mu bodo volivci namenili še tretji mandat, bo Jazbec izpeljal več projektov, pravijo na občini in dodajajo, da bodo tako njegovo preteklo delo kot tudi načrti za naprej podrobneje predstavljeni v prihodnji številki Našega časopisa. Med drugim načrtuje gradnjo povezovalne ceste med osnovno šolo in vrtcem v Horjulu, preplastitev Šolske ulice, dokončanje prenove osnovne šole, delno ureditev kanalizacije na Ljubgojni ter nadaljevanje projekta gradnje nove čistilne naprave v Horjulu.

Še en kandidat s podporo NSi?

Janko Prebil z Ljubgojne na drugi strani meni, da so projekti občine v zadnjih letih skrenili s poti. "Na šoli gradimo sončne elektrarne, namesto da bi uredili učilnice," je kritičen. Pristavlja, da sicer ni več član NSi in kandidira kot samostojni kandidat, a ima po lastnih besedah še vedno tudi podporo stranke.

Če bo izvoljen, med drugim obljublja, da bo pospešil gradnjo čistilne naprave v Hojulu, uredil kanalizacijo, načrtuje tudi takojšnje spremembe občinskega prostorskega načrta, ki je po njegovih besedah danes za marsikaterega občana krivičen. Obljublja ugodnosti za mlade družine pri pridobivanju gradbene dokumentacije (hitrejša pridobitev gradbenega dovoljenja, cenejši prispevek za komunalno ureditev). Med drugim napoveduje še, da bo ukinil nočno ugašanje javne razsvetljave, z Direkcijo Republike Slovenije za ceste pa začel pogovore za ureditev kolesarske steze in pločnika na cesti med Ljubgojno in Vrzdencem. Tudi on bo svoje načrte za županski mandat obširneje predstavil v prihodnji številki Našega časopisa. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.