Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
0°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 12°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

V bitko za horjulskega župana Jazbec in ......


VOLITVE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
13.09.2014      15:24
A A

V bitko za horjulskega župana Jazbec in Prebil. Kaj obljubljata?


Županska kandidata v občini Horjul sta sedanji župan Janko Jazbec in Janko Prebil iz Ljubgojne, so nam po izteku roka za oddajo kandidatur povedali na horjulski občini. Oba v svojih programih izpostavljata gradnjo cest, kanalizacije in čistilne naprave.


Za vodenje občine Horjul se bosta potegovala dva kandidata.
Za vodenje občine Horjul se bosta potegovala dva kandidata.
Deli:

Trenutni župan Horjula Janko Jazbec je na čelo občine prišel leta 2006. Kandidiral je na listi Nove Slovenije (NSi) in na lokalnih volitvah zmagal kot edini kandidat. Štiri leta kasneje so se za župansko mesto potegovali trije kandidati: poleg njega še Andrej Zelnik in Janko Prebil. V drugi krog sta se prebila Zelnik in Jazbec, zadnji je s 57 odstotki glasov na koncu tudi obdržal župansko mesto.

Če mu bodo volivci namenili še tretji mandat, bo Jazbec izpeljal več projektov, pravijo na občini in dodajajo, da bodo tako njegovo preteklo delo kot tudi načrti za naprej podrobneje predstavljeni v prihodnji številki Našega časopisa. Med drugim načrtuje gradnjo povezovalne ceste med osnovno šolo in vrtcem v Horjulu, preplastitev Šolske ulice, dokončanje prenove osnovne šole, delno ureditev kanalizacije na Ljubgojni ter nadaljevanje projekta gradnje nove čistilne naprave v Horjulu.

Še en kandidat s podporo NSi?

Janko Prebil z Ljubgojne na drugi strani meni, da so projekti občine v zadnjih letih skrenili s poti. "Na šoli gradimo sončne elektrarne, namesto da bi uredili učilnice," je kritičen. Pristavlja, da sicer ni več član NSi in kandidira kot samostojni kandidat, a ima po lastnih besedah še vedno tudi podporo stranke.

Če bo izvoljen, med drugim obljublja, da bo pospešil gradnjo čistilne naprave v Hojulu, uredil kanalizacijo, načrtuje tudi takojšnje spremembe občinskega prostorskega načrta, ki je po njegovih besedah danes za marsikaterega občana krivičen. Obljublja ugodnosti za mlade družine pri pridobivanju gradbene dokumentacije (hitrejša pridobitev gradbenega dovoljenja, cenejši prispevek za komunalno ureditev). Med drugim napoveduje še, da bo ukinil nočno ugašanje javne razsvetljave, z Direkcijo Republike Slovenije za ceste pa začel pogovore za ureditev kolesarske steze in pločnika na cesti med Ljubgojno in Vrzdencem. Tudi on bo svoje načrte za županski mandat obširneje predstavil v prihodnji številki Našega časopisa. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.