Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zvezde na odru Prosvetnega doma


KULTURA

| |
09.12.2013      8:41
A A

Zvezde na odru Prosvetnega doma


Horjul, 23. in 24. november – Prosvetni dom Horjul je bil zadnji konec tedna v novembru rezerviran za zvezde. Člani skupine The SIT Group so premierno pripravili samostojni koncert, na katerega so povabili Evo Boto, Matjaža Lenarčiča - Buca, sekstet Odoico ter povezovalca Tadeja Vasleta - Vaska.


Eva Boto je publiki zapela evrovizijsko Verjamem.
Eva Boto je publiki zapela evrovizijsko Verjamem.
Deli:

Šestčlanska fantovska zasedba The SIT Group se je javnosti prvič predstavila na eni izmed najbolj gledanih slovenskih oddaj, Slovenija ima talent. Izmed 1.200 prijavljenih na avdicijo se je skupina prebila vse do polfinala in za malček zgrešila finale. Ni kaj, fantje so izjemno kakovostna pop-narodnozabavna zasedba, ki na slovenskih glasbenih tleh s tem stilom in imidžem šele orje ledino. So prva glasbena zasedba, ki iz najbolj popularnih glasbenih hitov naredi nekaj popolnoma drugega; z inštrumenti, ki jih navadno uporabljajo narodnozabavni ansambli, torej harmoniko, kitaro, bas kitaro, klarinetom in trobento, ter raznimi pop in rock vložki ustvarjajo odlične priredbe. Več o njih pa lahko preberete v prispevku Pogovor z Grego Čeponom.

The SIT Group je, predvsem po zaslugi vodje skupine Grege Čepona, ki prihaja iz Horjula, prav tu pripravila svoj prvi samostojni koncert. Obiskovalci, ki se jih je v obeh dneh zbralo lepo število, so bili priča priredbam pesmi Just the way you are (Bruno Mars), Moves like Jagger (Maroon 5), Samo ljubezen (Sestre), Bad romance (Lady Gaga) in Baby (Justin Bieber) ter priredbi Gangnam style, s katero je zasedba prebila led v oddaji Slovenija ima talent. Da pa bi koncert potekal povsem profesionalno in na visokem nivoju, so v svojo družbo povabili pomembne goste iz sveta glasbe. Skupaj z Evo Boto so zaigrali pesem Verjamem, s katero je Eva zmagala na oddaji Misija Evrovizija, ter še dve priljubljeni skladbi. Na odru je zapel tudi največji slovenski vokalni sekstet Odoica, ki je občinstvo nasmejal s priredbami Dogodek v mestu Singapur, Simen inu Agata ter Marihuana. Skupaj z The SIT Group je zapel in zaigral tudi Matjaž Lenarčič - Buco, tokrat v vlogi Franca Koširja. Povsem v slogu gostov, ki o sebi pravijo, da so norčavi, posebni, nori, nenavadni, s smislom za humor, kvalitetni, je program povezoval Tadej Vasle - Vasko, ki je poskrbel za kar nekaj zasoljenih in hudomušnih.

Publika, najsibo mlada ali nekoliko starejša, je oba dneva neizmerno uživala. Obiskovalci koncerta so skupaj z izvajalci stoje prepevali in migali v pop-narodnozabavnih ritmih. Dobro vzdušje jih je prepričalo, da so na pravi poti, pozitivni odzivi in pohvale pa so fantom dali novega zagona, da bodo samostojne koncerte nadaljevali in tako razveselili ljudi še po drugih koncih Slovenije.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.