Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Danes bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Sredi dneva in popoldne bo ponekod pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Za ljubezen gre – letni koncert Folklorne ......


KULTURA

| |
16.05.2016      13:36
A A

Za ljubezen gre – letni koncert Folklorne skupine KlasDeli:

Leto je naokoli in pomlad je čas za letni koncert folklorne skupine, ki smo ga v duhu romantične ljubezni poimenovali kar Za ljubezen gre, saj se letos poročita kar dva para, za katera lahko rečemo, da sta se našla med plesom in petjem pri Folklorni skupini Klas. Na sončen prijeten večer, 23. aprila smo tako nastopili na odru Prosvetnega doma v Horjulu. V goste smo povabili otroško folklorno skupino Osnovne šole Dobrova, ki jo sestavljajo mlajši osnovnošolci, ki so s svojo skupino prvič nastopili na praznovanju 170-letnice šolstva na Dobrovi, od takrat naprej pa se poleg prireditev udeležujejo tudi območnih srečanj, kmalu pa bodo tudi nastopili na mednarodnemu otroškemu folklornemu festivalu. Na našem odru so nastopili z odrsko postavitvijo Jutri se bom v mesto peljal pod mentorstvom Vesne Bizovičar in Barbare Burjak.
Skupaj s štirinajstimi novimi člani, ki so se nam pridružili v zadnji sezoni, tako da nas je trenutno že čez štirideset, smo odplesali splete plesov iz Trente, Bele Krajine, Koroške ter okolice Ljubljane. Z uspešno režijo Barbare Čepon in mentorico Marijo Čipič Rehar ter avtorjem zgodbe Petrom Hribernikom je skupina s plesom in petjem prikazala zgodbo vaškega zdomca Miha, ki spominja na marsikatero od pripovedi, ki nam jih pripovedujejo stari starši. Miha odide v Ameriko z upanjem na boljše, bolj lagodno življenje, vendar kaj kmalu ugotovi, da ves denar ne pomeni nič, če ni ob njem njegove Mojce. Zato se odloči, kupi karto za ladjo, se vrne nazaj v Evropo in rodno vas, kjer ga čaka presenečenje. Za njegovo Mojco se grebe že kar nekaj fantov; to pa še ni vse, oče jo je z enim izmed njih že celo zaročil, saj je dvomil, da se bo Miha kadarkoli vrnil nazaj domov. Ko oče vidi pristno povezanost med Miho in srečno Mojco, zmagata iskrena ljubezen in kmečka poštenost. Kljub nasprotovanju zaročenca in razočaranosti ostalih dveh snubcev, prekliče zaroko in da Mojci in Mihu svoj blagoslov. S spletom plesov iz okolice Ljubljane z naslovom Vrnitev Johanovega Mihe iz Amerike, smo nastopili tudi na območnem folklornem srečanju aprila v Dolskem, kjer smo se uspešno uvrstili na regijsko srečanje skupin osrednje Slovenije, ki je potekalo 15. maja na Blokah. Ob koncu koncerta je predsednik Prosvetnega društva Klemen Černigoj našemu dolgoletnemu požrtvovalnemu harmonikašu Luki Čeponu podelil zlato Maroltovo značko za 15 let aktivnega delovanja v naši folklorni skupini, skupina pa mu je za nagrado podarila torto. Zahvaljujemo se vsem, ki ste si vzeli čas in nas prišli gledat, saj sta pred nabito polno dvorano in ob bučnem aplavzu ves vložen čas in trud folkloristov še kako poplačana.

 

Martina Marolt
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.