Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, več sonca bo popoldne v vzhodnih krajih. V hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Popoldne in zvečer se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 °C.
12°C | 21°C
ponedeljek, 22.09.2018
16°C | 18°C
torek, 24.09.2018
13°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
6°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Večer zborovske pesmi


KULTURA

| |
15.06.2016      15:02
A A

Večer zborovske pesmi


Horjul, 14. maj – V horjulskem hramu kulture se je sredi majnika zbrala množica ljubiteljev zborovske glasbe. Mešani pevski zbor Prosvetnega društva Horjul je namreč pripravil letni koncert, ki ga je letos popestril osnovnošolski pevski zbor.


Deli:

Tradicionalni, letni koncert mešanega pevskega zbora, ki deluje v okviru Prosvetnega društva Horjul, se je tokrat začel z dvojcem koroških napevov. Prvega je prek pripovedovanja povezovalke Katje Šušteršič iz zapisa Geslo koroških pevskih zborov izpod Pece prinesel Fran Saleški Finžgar, drugega pa so prek notnega črtovja prispevali pevci sami. Tako kot še ducat narodnih, ponarodelih ter tistih znanih in manj znanih avtorjev, vse pa v izvedbi horjulskega zbora, ki zadnji dve leti ustvarja pod zborovskim vodstvom Dušana Ješelnika. Na koncertnem lističu se je tako znašlo mnogo čudovitih zborovskih skladb, ki so ob klavirski spremljavi Žana Markiča za uho poslušalca in srce podeželskega človeka zvenele še lepše. Slednje se je nekoliko pomladilo in raznežilo, ko je lokalni oder zapolnila pisana zborovska druščina mladih pevcev in pevk ter zagodla skupaj z dirigentko Mladinskega in otroškega pevskega zbora Natalijo Rus. Prijetni otroški glasovi so poskrbeli, da so se klavrni in turobni oblaki vsaj za trenutek razblinili ter usta poslušalcev raztegnili v nasmeške. K židani volji obiskovalcev pa je prispeval tudi kupček drugih presenečenj programa. Tega je s pesmijo zabelil najprej ženski del mešanega pevskega zbora, nato pa še moški. Tako ženski kot tudi moški glasovi so tudi sami zase lepo zveneli, a najlepše je zadonela tista zadnja skladba, ki je združila vse nastopajoče pevce in pevke, mlajše in starejše generacije. A tudi Pesem miru je izzvenela, besede zahvale so bile izrečene in koroška pripoved je dobila epilog – Korošec, ki je odklenil vrata v tokratni večer, je spet poprijel za šop najdenih ključev kulturnega doma, zaklenil vrata in se vrnil v pokrajine kralja Matjaža.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!