Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
4°C
-5°C
PON.
3°C
-2°C
Deli
2873

Večer zborovske pesmi

Horjul, 14. maj – V horjulskem hramu kulture se je sredi majnika zbrala množica ljubiteljev zborovske glasbe. Mešani pevski zbor Prosvetnega društva Horjul je namreč pripravil letni koncert, ki ga je letos popestril osnovnošolski pevski zbor.

Tradicionalni, letni koncert mešanega pevskega zbora, ki deluje v okviru Prosvetnega društva Horjul, se je tokrat začel z dvojcem koroških napevov. Prvega je prek pripovedovanja povezovalke Katje Šušteršič iz zapisa Geslo koroških pevskih zborov izpod Pece prinesel Fran Saleški Finžgar, drugega pa so prek notnega črtovja prispevali pevci sami. Tako kot še ducat narodnih, ponarodelih ter tistih znanih in manj znanih avtorjev, vse pa v izvedbi horjulskega zbora, ki zadnji dve leti ustvarja pod zborovskim vodstvom Dušana Ješelnika. Na koncertnem lističu se je tako znašlo mnogo čudovitih zborovskih skladb, ki so ob klavirski spremljavi Žana Markiča za uho poslušalca in srce podeželskega človeka zvenele še lepše. Slednje se je nekoliko pomladilo in raznežilo, ko je lokalni oder zapolnila pisana zborovska druščina mladih pevcev in pevk ter zagodla skupaj z dirigentko Mladinskega in otroškega pevskega zbora Natalijo Rus. Prijetni otroški glasovi so poskrbeli, da so se klavrni in turobni oblaki vsaj za trenutek razblinili ter usta poslušalcev raztegnili v nasmeške. K židani volji obiskovalcev pa je prispeval tudi kupček drugih presenečenj programa. Tega je s pesmijo zabelil najprej ženski del mešanega pevskega zbora, nato pa še moški. Tako ženski kot tudi moški glasovi so tudi sami zase lepo zveneli, a najlepše je zadonela tista zadnja skladba, ki je združila vse nastopajoče pevce in pevke, mlajše in starejše generacije. A tudi Pesem miru je izzvenela, besede zahvale so bile izrečene in koroška pripoved je dobila epilog – Korošec, ki je odklenil vrata v tokratni večer, je spet poprijel za šop najdenih ključev kulturnega doma, zaklenil vrata in se vrnil v pokrajine kralja Matjaža.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!