Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 32°C
ponedeljek, 18.08.2018
17°C | 32°C
torek, 20.08.2018
17°C | 33°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Slovo od leta z bogatim kulturnim programom


KULTURA

| |
16.01.2018      8:46
A A

Slovo od leta z bogatim kulturnim programom


Ob koncu leta, natančneje 26. decembra je v dvorani prosvetnega doma Horjul potekala tradicionalna prireditev, na kateri so se z bogatim programom predstavila vsa društva in skupine, ki delujejo v prostorih prosvetnega doma.


Deli:

V nabito polni dvorani so svoje veščine vrtenja palice in skupinskih formacij predstavile mažorete vseh starosti, ki imajo v tem prostoru dolgoletno tradicijo in se lahko pohvalijo tudi z mednarodnimi uspehi.

Folklorna skupina Klas, se je predstavila s tradicionalnimi plesi in igro, ki je skozi ples na hudomušen način predstavila življenje med prvo svetovno vojno z naslovom »ne bom več soldat«. V drugem delu pa so se predstavili s plesom iz Goričkega in Porabja. V folklorni skupini Klas sicer predstavljajo plese in pesmi iz prekmurske, štajerske, dolenjske, belokranjske, gorenjske, trentarske, primorske in Ljubljanske regije. Z ubranim petjem so občinstvo navdušili tudi pevci mešanega pevskega zbora Horjul, ki so zapeli svoj repertoar božičnih pesmi. Po zadnji samostojni točki, so se zboru na odru pridružili prav vsi nastopajoči in skupaj zapeli tradicionalno božično pesem 'Glej zvezdice božje'.

Ob tem velja tudi omeniti, da društva, ki delujejo v prosvetnem domu Horjul od lanskega decembra delujejo v sodobno urejenih prostorih, saj je bila konec leta zaključena prenova, ki je traja vse od poletja, vanjo pa je bilo vloženih veliko ur dela in finančnih sredstev. Župan Janko Prebil je ob predstavitvi obnovljenih prostorov svetnikom razkazal prostore in poudaril kako pomembno je, da so za delovanja društev in za njihovo opremo nujni sodobni, suhi in ogrevani prostori. »V lepo urejenih prostorih vsak še toliko raje vadi, pa naj bo to ples, igra ali petje. Pomembno je, da se vsi člani skupin in društev med vajami počutijo dobro, da radi hodijo na vaje. Tudi tako se bo lahko tradicija kulturnih dejavnosti v prosvetnem domu nadaljevala še mnogo let,« je še dodal župan Prebil.

 

Besedilo in foto:

Peter Kavčič

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!