Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Predvsem v južni in vzhodni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo, drugod v notranjosti Slovenije bo količina padavin zelo majhna, v večjem delu zahodne Slovenije pa bo suho. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem do 7 °C.
-1°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 0°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 1°C
sobota, 24.02.2018
0°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-5°C | -6°C
Opozorila
Sreda, 21.2.2018 ob 6h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Slovo od leta z bogatim kulturnim programom


KULTURA

| |
16.01.2018      8:46
A A

Slovo od leta z bogatim kulturnim programom


Ob koncu leta, natančneje 26. decembra je v dvorani prosvetnega doma Horjul potekala tradicionalna prireditev, na kateri so se z bogatim programom predstavila vsa društva in skupine, ki delujejo v prostorih prosvetnega doma.


Deli:

V nabito polni dvorani so svoje veščine vrtenja palice in skupinskih formacij predstavile mažorete vseh starosti, ki imajo v tem prostoru dolgoletno tradicijo in se lahko pohvalijo tudi z mednarodnimi uspehi.

Folklorna skupina Klas, se je predstavila s tradicionalnimi plesi in igro, ki je skozi ples na hudomušen način predstavila življenje med prvo svetovno vojno z naslovom »ne bom več soldat«. V drugem delu pa so se predstavili s plesom iz Goričkega in Porabja. V folklorni skupini Klas sicer predstavljajo plese in pesmi iz prekmurske, štajerske, dolenjske, belokranjske, gorenjske, trentarske, primorske in Ljubljanske regije. Z ubranim petjem so občinstvo navdušili tudi pevci mešanega pevskega zbora Horjul, ki so zapeli svoj repertoar božičnih pesmi. Po zadnji samostojni točki, so se zboru na odru pridružili prav vsi nastopajoči in skupaj zapeli tradicionalno božično pesem 'Glej zvezdice božje'.

Ob tem velja tudi omeniti, da društva, ki delujejo v prosvetnem domu Horjul od lanskega decembra delujejo v sodobno urejenih prostorih, saj je bila konec leta zaključena prenova, ki je traja vse od poletja, vanjo pa je bilo vloženih veliko ur dela in finančnih sredstev. Župan Janko Prebil je ob predstavitvi obnovljenih prostorov svetnikom razkazal prostore in poudaril kako pomembno je, da so za delovanja društev in za njihovo opremo nujni sodobni, suhi in ogrevani prostori. »V lepo urejenih prostorih vsak še toliko raje vadi, pa naj bo to ples, igra ali petje. Pomembno je, da se vsi člani skupin in društev med vajami počutijo dobro, da radi hodijo na vaje. Tudi tako se bo lahko tradicija kulturnih dejavnosti v prosvetnem domu nadaljevala še mnogo let,« je še dodal župan Prebil.

 

Besedilo in foto:

Peter Kavčič

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!