Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
4°C
-1°C
JUTRI
4°C
-5°C
Deli
2873

Po poti Cankarjeve matere

Vrzdenec, 26. december – Tradicionalni pohod po poti Cankarjeve matere se je tudi to pot začel na Vrzdencu, kjer je zbrani množici prijetno dobrodošlico izrekel župan Janko Prebil.

Sveže in suho praznično jutro je obetalo lep sončen decembrski dan. To je bilo prav gotovo poleg ohranjanja tradicije eden izmed razlogov, da se je pri cerkvi sv. Kancijana na Vrzdencu zbrala zares številčna množica pohodnikov. Ti so sprva prisluhnili zapisanim spominom na Vrzdenec Ivana Cankarja, ki jih je tokrat zbral in prebral Evgen Simonišek. Dobrodošlico v Občini Horjul je nato zaželel župan Janko Prebil ter čestital ob slovenskem državnem prazniku. Povedal je, da je cerkev na Vrzdencu ena redkih še ohranjenih stavb iz časa življenja Cankarjeva matere Neže Pivk, na katero so občani ponosni, zato bodo pohodniki morda že naslednje leto lahko občudovali njen doprsni kip, ki ga nameravajo postaviti, je napovedal. Po kozarcu toplega je sledil prvi del pešpoti, do kmetije pri Činžarjevih v Žažarju, kjer je sledilo konkretnejše okrepčilo, čas za klepet in pesem. Od tod je pot vodila preko Velike Ligojne do Vrhnike, kjer se je nadaljeval kulturni program.

 

Nadja prosen Verbič

Foto: npv

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!