Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 25.05.2018

pretežno jasno
Danes zjutraj bo na zahodu delno jasno, drugod pa pretežno oblačno in večinoma suho. Čez dan bo spremenljivo oblačno, predvsem sredi dneva in popoldne bodo nastajale krajevne plohe in nevihte, lokalno lahko tudi močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 25, na Primorskem do 27 °C.
15°C | 25°C
sobota, 24.05.2018
14°C | 24°C
nedelja, 26.05.2018
15°C | 27°C
ponedeljek, 27.05.2018
15°C | 28°C
torek, 28.05.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Petek, 25.5.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Po poti Cankarjeve matere


KULTURA, TURIZEM

| |
18.01.2017      3:11
A A

Po poti Cankarjeve matere


Vrzdenec, 26. december – Tradicionalni pohod po poti Cankarjeve matere se je tudi to pot začel na Vrzdencu, kjer je zbrani množici prijetno dobrodošlico izrekel župan Janko Prebil.


Deli:

Sveže in suho praznično jutro je obetalo lep sončen decembrski dan. To je bilo prav gotovo poleg ohranjanja tradicije eden izmed razlogov, da se je pri cerkvi sv. Kancijana na Vrzdencu zbrala zares številčna množica pohodnikov. Ti so sprva prisluhnili zapisanim spominom na Vrzdenec Ivana Cankarja, ki jih je tokrat zbral in prebral Evgen Simonišek. Dobrodošlico v Občini Horjul je nato zaželel župan Janko Prebil ter čestital ob slovenskem državnem prazniku. Povedal je, da je cerkev na Vrzdencu ena redkih še ohranjenih stavb iz časa življenja Cankarjeva matere Neže Pivk, na katero so občani ponosni, zato bodo pohodniki morda že naslednje leto lahko občudovali njen doprsni kip, ki ga nameravajo postaviti, je napovedal. Po kozarcu toplega je sledil prvi del pešpoti, do kmetije pri Činžarjevih v Žažarju, kjer je sledilo konkretnejše okrepčilo, čas za klepet in pesem. Od tod je pot vodila preko Velike Ligojne do Vrhnike, kjer se je nadaljeval kulturni program.

 

Nadja prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!