Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Po poti Cankarjeve matere


KULTURA, TURIZEM

| |
18.01.2017      3:11
A A

Po poti Cankarjeve matere


Vrzdenec, 26. december – Tradicionalni pohod po poti Cankarjeve matere se je tudi to pot začel na Vrzdencu, kjer je zbrani množici prijetno dobrodošlico izrekel župan Janko Prebil.


Deli:

Sveže in suho praznično jutro je obetalo lep sončen decembrski dan. To je bilo prav gotovo poleg ohranjanja tradicije eden izmed razlogov, da se je pri cerkvi sv. Kancijana na Vrzdencu zbrala zares številčna množica pohodnikov. Ti so sprva prisluhnili zapisanim spominom na Vrzdenec Ivana Cankarja, ki jih je tokrat zbral in prebral Evgen Simonišek. Dobrodošlico v Občini Horjul je nato zaželel župan Janko Prebil ter čestital ob slovenskem državnem prazniku. Povedal je, da je cerkev na Vrzdencu ena redkih še ohranjenih stavb iz časa življenja Cankarjeva matere Neže Pivk, na katero so občani ponosni, zato bodo pohodniki morda že naslednje leto lahko občudovali njen doprsni kip, ki ga nameravajo postaviti, je napovedal. Po kozarcu toplega je sledil prvi del pešpoti, do kmetije pri Činžarjevih v Žažarju, kjer je sledilo konkretnejše okrepčilo, čas za klepet in pesem. Od tod je pot vodila preko Velike Ligojne do Vrhnike, kjer se je nadaljeval kulturni program.

 

Nadja prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!