Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
30°C
13°C
PON.
32°C
16°C

Razstava del Branka Lipnika

V začetku junija je v avli občinske stavbe v Horjulu potekala svečana otvoritev razstave umetnika, ki je na prav poseben način povezan s Horjulom.

Nekdanjim učitelj likovne umetnosti v osnovni šoli Horjul, ki je tudi tradicionalno razstavljal svoja dela v prostorih šole je tokrat zbral izbrana dela in jih postavil na ogled gostom ob otvoritvi in kasneje tudi obiskovalcem občinskih prostorov. Glavni razlog pa je bila izdaja knjige z izbranimi grafičnimi deli. Gre za knjigo ''Lipnikov katalog'' kjer najdemo pestrost grafičnega ustvarjanja vse od leta 1968 pa do 2022.

Slike, oziroma grafična dela so postavljena na ogled vse do konca junija. Občina Horjul je tudi sofinancirala izdelavo knjige in prejela deset izvodov, ki jih bodo lahko podelili kot reprezentančno darilo ob posebnih priložnostih.

 

Peter Kavčič, Foto: občinski arhiv

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi