Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 22.06.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bodo padavine in nevihte razširile nad večji del države. Vmes bodo tudi močnejši nalivi in sunki vetra. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 19 °C.
17°C | 20°C
sobota, 23.06.2018
9°C | 22°C
nedelja, 24.06.2018
12°C | 21°C
ponedeljek, 25.06.2018
12°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 21.6.2018 ob 18h
Zvečer so na severu in severovzhodu možne močnejše nevihte.
17°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Krog življenja Eltona Johna navdušil ......


KULTURA

| |
20.05.2018      19:08
A A

Krog življenja Eltona Johna navdušil horjulsko občinstvo


V soboto, 19. maja, je se je v veliki dvorani prosvetnega doma Horjul s tradicionalnim letnim koncertom pred številno publiko in ljubitelji zborovskega petja predstavil mešani pevski zbor Horjul.


Deli:

Ob jubilejnem Cankarjevem letu je rdeča nit povezovanja tekla tudi skozi prozo našega največjega pisatelja. Zbor se je dotaknil tudi našega največjega pesnika Franceta Prešerna, saj so s pristno izvedbo Zdravljice navdušili zbrano publiko. Mešani pevski zbor Horjul je pod taktirko zborovodje Dušana Ješelnika zapel prvi venček pesmi: Klic pomladni (Fran Gerbič), Potrkan ples (Emil Adamič), Da sem jaz ptičica (Mihael Rožanc, besedilo Oton Župančič), Če ti ne boš moj (Emil Adamič), V snegu (Emil Adamič, besedilo Simon Jenko) in Zdravljica (Stanko Premrl, besedilo France Prešeren).
Zatem je sledil drugi del repertoarja, ko so peli popevke. Klaviaturistu Jaki Puciharju se je na bobnih pridružil sin Inti Pucihar, ki je vnesel živahno dinamiko in dodal ritem. Zvrstile so se takole: Vrtiljak (Jure Robežnik, prir. Damijan Močnik, besedilo Gregor Strniša), Moje orglice (Mojmir Sepe, prir. Damijan Močnik, besedilo frane Miličinski Ježek), Zemlja pleše (Mojmir Sepe, prir. Mrko Tiran, besedilo Gregor Strniša), Prav po prstih (Andrej Makor, besedilo Marko Margon) — solo: Petra Bizjan in Aljaž Nagode. Za zaključek so odpeli in odigrali še Nad mestom se dani (Jože Privšek, prir. Andrej Kores, besedilo Dušan Velkaverh) in čisto za konec pesem Circle of life, ki je občinstvo izjemno navdušilo (Elton John, prir. Ben Cohn) in pri kateri sta "zažigala" Tea Nagode in Primož Bizjan, ki se je sicer izkazal tudi s svojimi sovoditeljskimi vložki. Prireditev je s svojim žametnim glasom povezoval Franci Bizovičar.

 

Peter Kavčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!