Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Folklorna skupina Klas del Tedna ljudske ......


KULTURA

| |
15.06.2015      8:54
A A

Folklorna skupina Klas del Tedna ljudske kulture


FS Klas, ki se, poleg letnega koncerta in nastopov na lokalni ravni, redno udeležuje tudi srečanj folklornih skupin širom Slovenije, nadaljuje z uspešnim prikazovanjem ljudskih plesov. S plesi iz okolice Ljubljane se je letos predstavila tudi na regijskem srečanju folklornih skupin, ki je potekalo v okviru Tedna ljudske kulture.


Deli:

Letošnjo in lansko sezono so člani Folklorne skupine Klas, ki deluje v okviru Prosvetnega društva Horjul, vadili korake in pesmi iz okolice Ljubljane, celoten splet pa poimenovali Prepovedan ples na Barju. S celotno odrsko predstavo, katere avtorja sta Nejc Čepon in mentorica skupine Marija Čepić Rehar, so navdušili in prepričali strokovno komisijo na območnem srečanju folklornih skupin ljubljanske okolice, ki je v začetku aprila potekalo v Horjulu. S tem odličnim nastopom so si horjulski folkloristi odprli vrata na regijsko srečanje odraslih folklornih skupin osrednje Slovenije. Tako so sodelovali in sooblikovali program osrednjega dogodka z naslovom Stopinje preteklosti plešejo v prihodnosti, ki ga vsako leto pripravi Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti. Folklorni dan je letos potekal v Šmartnem pri Litiji, in to v okviru slovenskega Tedna ljudske kulture med 15. in 24. majem. Z njim je organizator – JSKD – želel širšo javnost opozoriti in pokazati na obseg, veličino, širino in družbeni pomen ljudske kulture, ki je v naši državi izredno bogata, dragocena, kakovostna in množična. S tem projektom se je Slovenija pridružila številnim evropskim državam, ki se vsako leto poklonijo ljudskim kulturnim ustvarjalcem in del te lepe geste so bili letos tudi člani FS Klas iz Horjula.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.