Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja.
4°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 9°C
nedelja, 18.11.2018
-0°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Delavnica izdelovanja mozaika in družinsko ......


KULTURA

| |
29.08.2018      10:35
A A

Delavnica izdelovanja mozaika in družinsko vodenje


Vabimo vas, da se v torek, 11. septembra, med 17.00 in 18.30 udeležite prav posebnega družinskega raziskovanja razstave Moja Ljubljanica.


Deli:

Na razstavi Moja Ljubljanica je od junija letos na ogled edinstvena najdba – amulet v obliki skarabeja s človeškim obrazom. Odkrit je bil leta 2006 na območju današnjega stanovanjskega naselja Kočevarjev vrt ob Ljubljanski cesti. Takšna najdba je prva tovrstna na Slovenskem in potrjuje trgovski značaj naselbine Navport. 

V torek, 11. septembra, k prav posebnemu raziskovanju razstave Moja Ljubljanica in te izjemne najdbe vabimo družine. V prvem delu druženj bomo skupaj spoznali obdobje rimske Vrhnike in skarabej. Le kdo ga je prinesel na Vrhniko in pred čim ga je amulet varoval? Zakaj je delno v podobi hrošča, a s človeškim obrazom? Nato bo sledil ustvarjalnejši del - delavnica izdelovanja mozaika na temo skarabeja.

Otroci se lahko vodenju in delavnici pridružijo v spremstvu odrasle osebe z nakupom vstopnice. Prijave sprejemamo do ponedeljka, 10. septembra na info@mojaljubljanica.si.Občasno razstavo Grški skarabej z Vrhnike si lahko ogledate v odpiralnem času razstave Moja Ljubljanica, od torka do nedelje, med 10. in 18. uro. Vabljeni, da se udeležite tudi javnega vodenja, ki bo potekalo 8. septembra ob 11. uri. Obiskovalci se lahko javnemu vodenju brezplačno pridružite z nakupom vstopnice. Prijave sprejemamo do petka, 8. septembra, na info@mojaljubljanica.si.
Več inforamcij o občasni razstavi in najdbi si lahko preberete na: http://mojaljubljanica.si/napovedujemo-skarabej-z-vrhnike/.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!