Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
2°C
-2°C
JUTRI
2°C
-3°C
Deli
1085

Božični koncert pri svetem Urhu

Na predzadnji večer starega leta se je ob pravljični polni in močno sijoči luni, ki je s svetlobo obsijala pobeljeno okolico cerkve svetega Urha, odvil tradicionalni božično-novoletni koncert.

Na koncertu, ki ga je pripravilo Razvojno društvo Urh, so se predstavili številni glasbeniki in umetniki iz lokalnega okolja, s svojim izborom božičnih pesmi pa so kot častni gostje nastopili pevci vokalne skupine Krila pod taktirko dirigentke Mojce Lorber. Vsekakor je bil njihov nastop eden od vrhuncev dneva, še posebno, ko je občinstvo skupaj z njimi zapelo Avsenikovo klasiko Slovenija, od kod lepote tvoje. Pevski večer so sicer odprli pevci mešanega pevskega zbora Danica iz Horjula pod vodstvom zborovodkinje Lize Pucihar Peklenk. Med nastopajočimi je bilo tudi nekaj solistov, Barbara Mlinar je zapela pesem Ko dvigneš me, Teja Nagode pa ob spremljavi sestre Petre pesem Božični čas. Družinski kvartet Čadež se je predstavil s Cohenovo klasiko Hallelujah. S svojimi doživetimi in dramaturško pristnimi recitali je navdušil priznani pesnik in dramski igralec Tone Kuntner in spomnil na to, kdo smo, in se predvsem spraševal, kam gremo. Poleg skupine Sol zemlje so se obiskovalcem koncerta predstavili tudi najmlajši, ki se učijo v Glasbeni šoli Horjul. Videli smo dueta Burjek in Vidrih ter kvarteta violin in pianistov. V zaključnem delu se je predstavil še mladi trobentaški kvintet Glasbene šole Emil Adamič iz Dobrave, ki deluje pod mentorstvom prof. Mateja Rihterja, s skladbama Glej zvezdice božje in Kaj si mislite, pastirci vi. Po kratkem nagovoru in voščilu župana Janka Prebila se je s tremi skladbami, med katerimi je bila tudi tradicionalna Sveta noč, predstavil še mešani pevski zbor Horjul pod vodstvom Dušana Ješelnika.

 

Besedilo in fotografije: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij