Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, le v severovzhodni Sloveniji bo sprva še pretežno oblačno. Dopoldne bo po nekaterih nižinah še megla. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 20°C
sobota, 18.10.2018
11°C | 21°C
nedelja, 20.10.2018
8°C | 20°C
ponedeljek, 21.10.2018
8°C | 16°C
torek, 22.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Črna kronika naših krajev - april


KRONIKA

| |
30.05.2017      10:43
A A

Črna kronika naših krajev - april


Na dobrovško-polhograjskem so medtem možje zakona obravnavali dva večja vloma v podjetje oz. delavnico. Na neograjeno dvorišče podjetja je v večernih urah zaneslo dva rokomavha, ki ju je neustavljivo pritegnil sijaj tam skladiščenih predmetov iz medenine in inoxa.


Deli:

Nagrabila in naložila sta si za 150 kg polizdelkov iz medenine, 280 kg polizdelkov iz inoxa in 200 kg odpadkov prav tako iz inoxa. V silnem zanosu ob nečednem uspehu sta se nato okrog polnoči polotila še vhodnih vrat v delavnico, pri čemer pa se je sprožil glasni alarm, vezan na dva telefona zaposlenih. Zato sta hitro skočila v vozilo in jo še hitreje popihala s kraja dogodka. Škode je za okrog 5000 evrov. Ker so video nadzorne kamere temeljito zabeležile celoten podvig, bodo policisti po izvedeni identifikaciji zoper osumljenca podali kazensko ovadbo. Spet drugi zmikavt se je potikal po strnjenem naselju, kjer je njegov pogled, še bolj pa malho pritegnila delavnica. Splazil se je do zadnjega dela, razbil pritlično okno in se zrinil v notranjost. Delo mu prav gotovo ne diši, a ročnega kovčka z električnim orodjem se kljub temu ni branil. Otovorjen z njim jo je pobrisal v neznano, lastnika pa s tem oškodoval za 1000 evrov. Za njim še poizvedujejo.

Pri redni kontroli prometa so možje postave med drugimi ustavili voznika kolesa z motorjem, ki se je ob tem pošteno spotil. Policistom namreč ni mogel pokazati vozniškega izpita, saj ga preprosto ni imel. Še slabše pa mu je šlo pri pojasnjevanju lastništva kolesa, za katerega so nato ugotovili, da je pravzaprav odtujeno. Tatu so zato nemudoma razsedlali, kolo zasegli ter spisali ustrezno kazensko ovadbo.

Na cestah je med drugim prišlo do močno neprijetne prometne nesreče I. kategorije. Voznik osebnega vozila je namreč izsilil prednost kolesarju, tako da mu je s sprednjim delom vozila zaprl pot. Zaradi tega je kolesar trčil vanj in padel po tleh, a se pri tem na srečo ni poškodoval. Je pa dogodek na avtomobilu in kolesu pustil za vrtoglavih 4000 evrov materialne škode. Povzročitelju so policisti na kraju nesreče izdali plačilni nalog zaradi kršitve 56. člena Zakona o pravilih cestnega  prometa.

Horjulska občina je bila pretekli mesec po večini mirna, so pa policisti zabeležili poskus vloma. Neznani tatič je okrog druge ure zjutraj splezal do okna v prvem nadstropju skladišča trgovine in se nekako prerinil v notranjost. Alarm, ki se je ob tem sprožil, pa mu je nagnal takšen strah v kosti, da ga je med begom še lastna senca komaj dohajala. Podjetje je oškodoval za okoli 300 evrov, proti neznancu pa so policisti že podali kazensko ovadbo.

 

Zbral in uredil:

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!