Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
34°C
20°C
JUTRI
34°C
20°C

Obvezno razkuževanje opreme v skupnih ali večstanovanjskih stavbah

Danes je kot eden od ukrepov za zajezitev in obvladovanje epidemije novega koronavirusa začel veljati Odlok o obveznem razkuževanju večstanovanjskih stavb. Odlok določa obvezno razkuževanje opreme v skupnih prostorih v ali ob večstanovanjski stavbi najmanj dvakrat dnevno. Pogostost razkuževanja je odvisna od števila posameznikov, ki živijo v večstanovanjski stavbi.

 

Razkuževanje še zlasti velja za:

kljuke na vhodu v večstanovanjsko stavbo,

ograje v večstanovanjski stavbi,

stikala za upravljanje in kabine dvigala,

stikala v skupnih prostorih večstanovanjske stavbe,

oprijemala in druga oprema, kjer je mogoče ob redni uporabi pričakovati več stikov rok s površinami.

 

Poleg tega se mora v večstanovanjskih stavbah na vidnem mestu pred vstopom v dvigalo namestiti opozorilo: »Uporaba dvigala predstavlja tveganje za prenos okužbe COVID-19, zato kabino dvigala uporabljajte posamično. Po uporabi stikal za upravljanje dvigala se ne dotikajte oči, nosu ali ust ter si umijte roke.«

Upravniki večstanovanjskih stavb morajo poskrbeti, da se najmanj dvakrat dnevno organizira razkuževanje opreme. Razkuževanje izvede upravnik ali tretja oseba po izboru upravnika ali etažni lastniki, če upravnik nima dovolj zaposlenih, ali lastniki v večstanovanjski stavbi, v kateri nimajo upravnika.

 

Več na tej povezavi: https://www.gov.si/novice/2020-03-29-danes-zacel-veljati-odlok-o-obveznem-razkuzevanju-vecstanovanjskih-stavb/

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi