Logo MojaObčina.si
JUTRI
25°C
13°C
TOR.
25°C
12°C
Oceni objavo

Čistilna akcija po celi občini bo 1. aprila

Skrb za čisto okolje ni samo naša obljuba, ampak tudi dolžnost. Zato ste vsi, ki vam je mar za to, da odpadki, ki jih nekateri posamezniki odvržejo zaradi malomarnosti ali celo objestnosti v naravo, končajo tam, kjer je njihovo mesto! Na smetišču, ločeno glede na njihovo nadaljnjo predelavo ali razgradnjo.

Zato bo tradicionalna spomladanska čistilna akcija potekala v soboto, 1. aprila, po celotni občini. Tukaj so znane lokacije in ure, kjer se bo po posameznih krajih in vaseh vse skupaj začelo:

ŽAŽAR: zbor ob 8. uri pred gasilskim domom

PODOLNICA: zbor ob 8. uri pred gasilskim domom

HORJUL: zbor ob 8. uri na občinskem trgu

VRZDENEC: zbor ob 8. uri pri gasilskim domom

LESNO BRDO: zbor pri cerkvi ob 9. uri

LJUBGOJNA: zbor pred kmetijsko zadrugo ob 8. uri

SAMOTORICA: pri cerkvi ob 9. uri

KORENO: pred gasilskim domom ob 8 uri

ZAKLANEC: pred gasilskim domom ob 8. uri

Kdaj in kje se bodo v posamezni vasi zbrali vsi, ki bodo vodili in sodelovali v akciji, bo objavljeno tudi na občinski spletni strani in na oglasnih deskah. Na zbirališču boste dobili potreben material, kot so vrečke za smeti in rokavice. Letos bomo imeli dve barvi vreč za lažje sortiranje. Zato vas naprošajo, da se v rumene vreče odlaga embalaža, v črne vreče pa ostale smeti. Nabrane smeti lahko v vrečah pustite na ekoloških otokih v občini.

Peter Kavčič

Oglejte si tudi